Vragen aan de servicelijn is diepvriesgroente net zo vers als 'gewone' groente? AllerHande Klantenserv ice Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH Servicelijn (0800-0305). Welke AH soepen (in blik) zijn geschikt voor vegetariers? Is de receptuur van de AH Vruchtenthee (zakjes) veranderd? Wat betekenen de cijfers en letters op kaas? In verband met mijn vegetarische leef- wij ze wil ik graag weten welke soepen van uw eigen merk geen dierlijke bestanddelen bevatten. Ik vind vooral de Culinaire Kervelsoep erg lekker. Mevr. S. te M. Omdat u met name zegt de Culinaire Kervelsoep van het Eigen Merk zo lekker te vinden, vinden we het jammer u te moe- ten informeren dat alle Culinaire soepen van ons eigen merk dierlijke bestandde len bevatten en dus niet geschikt zijn voor vegetariers. Maar er blijven genoeg soorten soep in blik van ons eigen merk over die vrij zijn van dierlijke bestand delen, namelijk: Geconcentreerde Chinese Tomatensoep, Geconcentreerde Tomaten Cremesoep, Geconcentreerde Champignon Cremesoep, Geconcen treerde Asperge Cremesoep, Italiaanse Tomaten/Basilicumsoep, Spaanse Toma- ten/Groentesoep en de Franse Uiensoep. Ik gebruik altijd uw vruchtenthee, zoals banaan, bosvruchten etc. Voorheen stond er op de verpakking van deze thee- zakjes dat de thee bereid was met natuurlijke aroma's, terwijl dat nu niet rneer het geval is. Is het aroma nu synthetisch en zo ja waarom? De thee was toch goed zoals hij was? Mevr. M. te B. De keuze of er natuurlijke of natuur- identieke aroma's gebruikt wordt alleen gebaseerd op de smaak van het aroma. Soms zijn natuurlijke aroma's beter van smaak, soms natuur-identieke. Natuur lijke aroma's worden gedeclareerd als 'natuurlijk aroma'natuur-identieke aroma's worden gedeclareerd als 'aroma'. Een natuur-identiek aroma heeft andere of meerdere processtappen ondergaan dan een natuurlijk aroma. In het verleden was het een eis dat aro ma's natuurlijk waren, nu niet meer. We kiezen nu voor de beste smaak. Dit verklaart dus waarom er wijzigingen zijn geweest. Ik heb een stukje AH Hollandse Geiten- kaas gekocht. Onder het etiket zat een sticker met daarop o.a. de letters 'GB'. Wil dat zeggen dat de geitenkaas eigen- lijk uit Groot-Brittannie komt? Mevr. F. te H. Vraag aan Anita de Hart, inkoper diepvries en ijs Ik heb gehoord dat vitamines en voedingswaarden verloren gaan bij diepvriesgroenten. Is dat zo? Mevr. Bi. te W. 'Nee. dat is niet zo. De diepvriesgroen ten die u bij Albert Heijn koopt zijn net zo vers als verse groenten en bevatten daarom ook net zoveel voedingswaar den als verse groenten. Albert Heijn streeft ernaar om alle soorten groente die ze verkoopt, vers, koelvers of uit de diepvries, na de oogst zo snel mogelijk te verwerken. Dus linea recta naar de groenteafdeling of in het geval van diepvries: zo snel mogelijk invriezen. Want hoe korter de weg van het land naar de klant, hoe beter de kwaliteit behouden blijft en het verlies aan onder andere vitamines wordt beperkt. Groenten met diepvriesbestemming wor den na de oogst ingevroren op een loca- tie die in de regel in het teeltgebied ligt, zodat er niet onnodig tijd verloren gaat aan transport. Zodra de groenten zijn ingevroren, stopt hetproces van natuur lijke achteruitgang en blijven alle vita mines en voedingswaarden behouden. AllerHande 85

Allerhande | 1997 | | pagina 85