Tropische verrassing april beschuitbus Design- van de maand nu mm- de In AllerHande Nieuws wordt aandacht besteed aan nieuwe producten bij Albert Heijn en aan nieuwtjes en wetenswaardigheden uit de wereld van lekker eten en drinken. Informatie over beurzen, tentoonstellingen, nieuwe uitgaven, cursussen en andere activiteiten op dit terrein is welkom bij: Redactie AllerHande Nieuws, Postbus 9500,1180 MKAmstelveen. LEGE BATTERI/EN? LEVER ZE IN! In Nederland gebruiken we z'n 150 miljoen batterijen per jaar. Daarvan leveren we nu al 70% in als ze leeg zijn. In het jaar 2000 is het de bedoeling dat we alle lege batterijen inleveren. Het gaat immers om che- misch afval. Om het u makkelijk te maken, staat in steeds meer winkels waar batterijen worden verkocht een box voor lege batterijen. Ook in veel Albert Heijn-winkels vindt u zo'n batte- rijbox. U herkent deze winkels aan de deur- sticker met de tekst: 'Lege batterijen? Lever Uit de rest- f materialen van worden onder &Sj| meer spijkers en schok- dempers gemaakt. Exotische smaken Albert Heijn heeft een verrukkelijke zomerse taart laten maken, die u in tropische sferen brengt: de AH Tropische verrassing- taart (475 g, 7,95, Twee luchtige lagen cake zijn rijkelijk gevuld met slagroom en frisse citroengelei. De taart is overgoten met heerlijke chocolade en bestrooid met kokosschaafsel. De rand is 'belegd' met hazelnootschaafsel. Bovenop vindt u een palmboom van ananas en mandarijn, waar een tropische bavarois met perzik omheen is gespoten. Een lekkere verrassing bij koffie, thee of als nagerecht. Pizza Lentini Met de pizza van de maand april, de Pizza Lentini, zet u het vooijaar op tafel. De knapperige bodem is bedekt met een zonnige tomatensaus en een mix van pittige mozzarella en cheddarkaas. Frisse tuinkers en broccoliroosjes, ananas, schijfjes verse tomaat en mediterrane kraiden maken de pizza af. U hoeft de pizza alleen nog maar thuis af te bakken in een voorverwarmde oven van ca. 225 °C of gasovenstand 5. Na ca. 10 a 15 minuten is uw pizza klaar. Deze 'Pizza van de maand' ligt in de koelvitrine bij de overige verse pizza's. U herkent de pizza aan de speciale sticker. Winnend ontwerp heet 'Quadrant' Het is vaak met gemakkelijk om een beschuit uit zijn bewaarbus te 'vissen'. De Neder- landse beschuitbakkers en Habitat schreven daarom onder aankomende ontwerpers een wedstrijd uit om 'De Nationale Beschuitbus' te ontwerpen. Het resultaat moest praktisch, duur- zaam, betaalbaar en aantrekkelijk zijn. Ontwerper Jons Jeronimus won met zijn 'Quadrant': een ronde, aluminium beschuitbus met een uitstekende hoek. Door die hoek kun je makkelijk met je vingers in de bus om een beschuit te pakken. De 'Quadrant' kost/17,95 en is te koop bij Habitat. Er zijn Habitat-winkels in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Arnhem en Eindhoven.

Allerhande | 1997 | | pagina 7