6 HANDSLIJPEN 8 CONTROLEREN EN POETSEN A- 5 ROBOTSLIJPEN Handslijpen De krop wordt met de hand geslepen, net als het snijvlak. Scherpte-controle Metbe- hulp van laserstralen wordt steekproefsgewijs gecontro- leerd of de hoek juist is. AllerHande 69 sen een voor een uit een rek en slijpt ze langs een grote slijpsteen. De constante toe- voer van water is nodig om oververhitting aan de opper- vlakte tegen te gaan. Op deze manier worden maar liefst vijftig messen per uur gesle pen. Slijpstenen gaan dan ook niet lang mee. Sommige moeten zelfs elke adit uur worden vervangen. De stalen angel wordt verhit om met de kunststof hand- greep te kunnen versmelten. Op deze manier wordt de ergonomisch vormgegeven handgreep zo intens veran- kerd dat er nooit vocht of etensresten tussen greep en angel kunnen komen. Controleren en poetsen In de eindfase wordt elk mes geetiketteerd en gecontro- leerd op oneffenheden. Het minste krasje of de kleinste productiefout is genoeg om het mes uit de roulatie te halen De andere worden gepoetst en in al hun perfec- tie verpakt: klaar voor trans port naar de winkels. REINIGING EN ONDERHOUD Alhoewel de messen vaatwasmachinebestendig zijn, kunnen er op ijzeren voorwerpen op roest lijkende vlekjes ontstaan. Oeze zijn eenvoudig te verwijderen met een fijn vloeibaar schuurmiddel. Zwiiling adviseert de messen met de hand af te wassen. Het messenblok is van gestoomd beukenhout. Voor het behoud van het blok moeten de messen schoon en droog worden teruggeplaatst. Wrijf het blok regelmatig dun in met een plantaardige olie.

Allerhande | 1997 | | pagina 69