Al bij na klaar: de lekkerstebrunchideeen AllerHande NS Dauwtrap en de Den met GRATIS NS WANDELROUTE VERSGEBAKKEN BROODJES Albert Heijn heeft een ruim assortiment voorgebakken broodjes die u alleen nog enkele minuten hoeft af te bakken. Bak eens minibroodjes af. Geef aan de bovenzijde een inkeping en vul de broodjes elk met een paar dubbelgevouwen plakjes cervelaatworst. Steek er plakjes ffisse komkommer tussen. FRISSE BOWL Vers fruit is een goed begin van de dag, zeker na een stevige wandeling of fietstocht. Zorg daarom voor een frisse fruitsalade op de brunchtafel. Zo'n fruitsalade kunt u al een dag van tevoren samenstellen uit verschil- lende soorten vruchten. Bijvoorbeeld appel, banaan, sinaasappel en aardbeien. Voeg een halve liter vers appelsap aan de gesneden vruchten toe en zet de bowl tot gebruik afge- dekt in de koelkast. Vlak voor het serveren kunt u er een fles witte mousserende wijn bij schenken, of, als u liever geen alcohol wilt gebruiken, mousserend druivensap of mine- raalwater. YOGHURT MET VERS SAP Een heerlijke dorstlesser is yoghurt, tot drinkyoghurt geroerd, met versgeperst vruchtensap. Voeg een flesje vers sinaasap- pelsap (200 ml, AH) toe aan 1 liter voile yog hurt. Hier kunt u zes glazen van schenken. LEKKER BELEG Als beleg zet u natuurlijk een schaal met diverse soorten vleeswaren en een plankje met verschillende soorten kaas op tafel. Denk ook eens aan kant-en-klare salades. Voor een brunch zijn met name de wortel- selderijsalade en de eiersalade heel geschikt. Met een van deze salades, maakt u snel een lekker bmnch-hapje. Hoi kleine (cherry) tomaatjes uit en vul ze met een salade naar keuze. Garneer met een klein blaadje basili- cum. Voor AllerHande-lezers heeft de NS vijf wandeltochten geselec- teerd die zich goed lenen voor actieve dauwtrappers. De gemarkeerde wandeltochten gaan door bos en hei, over landgoederen en akkers, maar ook door dorpen en gehuchten. Bij het tonen of kopen van een geldig treinkaartje (afgegeven in de periode I tot en met IS mei 1997) krijgt u een boekje met de wandelroute en een beschrijving van de tocht gratis. Maak hiervoor gebruik van de coupon op deze bladzijde. Dauwtraproute I: Friese Ijsselmeerdijk (I I km) Deze wandeling begint bij station Stavoren en leidt naar station Hindeloopen. De route gaat grote delen over de Ijsselmeerdijk (de oude Zuiderzeedijk), waar al gauw een ste vige wind waait. Onderweg zult u over een flink aantal hekjes moeten klimmen. Een tocht voor sportieve wandelaars met stevige wandelschoenen! (Deze route is verboden voor honden; de wandelroute kunt u opha- len op NS-station Leeuwarden.) Dauwtraproute 2: Holterberg (14 km) Uw tocht begint bij station Nijverdal en heeft als eindpunt station Holten. De route voert over het unieke heuvellandschap van de Holterberg, dat zijn ontstaan te danken heeft aan de laatste ijstijden. De heidevei- den vormen het leefgebied van het korhoen, waarvan de populatie de laatste tijd weer toeneemt. Dauwtraproute 3: Wanenberg (12 km) Heuvel op, heuvel af gaat de wandeling van station Sittard naar station Spaubeek. Via landweggetjes en bospaden voert deze tocht door't glooiende Limburgse landschap met zijn kenmerkende holle wegen. Onderweg is er een mogelijkheid om een heemtuin met inheemse pianten en kruiden te bezoeken. Dauwtraproute 4; Amelisweerd (14,5 km) Langs de Oude Gracht en de Kromme Rijn wandelt u vanaf Utrecht CS de stad uit. Via het jaagpad langs de Kromme Rijn en het prachtige landgoed Amelisweerd komt u uit- eindelijk uit bij station Bunnik. Het land schap van Amelisweerd is een lappendeken van grienden, bossen, weilanden en boom- gaarden, doorsneden door sloten, rechte lanen en kronkelende paden. Dauwtraproute 5: Kampina (16 km) Van Boxtel naar Oisterwijk voert de Kam- pina-route, genoemd naar een bijzonder gebied met bossen en reliefrijke heidevelden met tientallen vennen en drassige laagten. Binnen een groot raster wordt de Kampina- heide in zomer en winter begraasd door koeien, kalveren en een kudde van ongeveer 60 paarden. De dieren eten jonge boompjes en diverse grassoorten, waardoor de heide beter in stand wordt gehouden. Deze coupon kan worden ingeleverd bij de NS-stations waar de betreffende wandelroutes beginnen. Bij het tonen of kopen van een geldig treinkaartje ontvangt u de wandelroute gratis. Kruis aan welke route u ophaalt. Wandelroute Friese Ijsselmeerdijk Holterberg J Wanenberg J Amelisweerd Kampina Route ophalen op NS-station Leeuwarden Nijverdal Sittard Utrecht CS Boxtel Deze bon is geldig van I tot en met 15 mei 1997. De wandelroutes zijn gratis zolang de voorraad strekt. Maximaal 6en routebeschrijving per bon.

Allerhande | 1997 | | pagina 65