Verse kruiden dehand Kleurige boeketten w Stijlvol combiner en AllerHande I nte ri e u r Gespiegeld licht Soepele lade Fleurige combinaties Met gemengde boeketten haal je de zon in huis. Ze zijn extra fleurig door de combinatie van verschillende bloemen. Maar hoe zet je zo'n kant-en-klaar geschikte bos het beste in een vaas? Vul de vaas met lauwwarm water en wat bloemenvoedsel. Verwijder al het blad van het deel van de stelen die in het water kornen te staan. Houd het boeket op z'n kop en snijd of knip met een scherp mes of snoeischaar schuin een stukje van alle stelen af. Zet het boeket rneteen in de vaas. Laat de bloemen een uurtje 'bijkomen' op een koelere plek dan waar u ze uiteindelijk neerzet; dan kunnen ze zich goed volzuigen met water. Lost van hinderlijk in de ogen schijnend lamplicht Probeer eens een kopspiegellamp. Door een spiegellaagje aan de kop van het peertje kan het felle licht niet rechtstreeks uitstralen, maar wordt door het reflecterende effect indirect verspreid. trooi wat fijngeknipte kruiden over soepen, salades, sauzen, groente, stoofschotels en andere gerechten en ze worden nog smakelijker. Leuk is het dan om een rijtje verse krui- denplantjes in de vensterbank te zet- ten, waarvan u zo wat blaadjes of tak- jes kunt afknip- pen, om over uw gerechten te strooien. Bij Albert Heijn kunt u peterselie- en selderijplantjes kopen. Zet de plantjes op een zo licht mogelijke plaats en geef ze regelmatig water. Ook kunt u de plantjes op het Mooi tafeldekken terras of balkon zetten. Zorg dan wel dat ze uit de wind staan. Verse kruidenplant- jes zijn verkrijgbaar bij Albert Heijn-win- kels met een bloemen- en planten- afdeling. Zolang de voorraad strekt. Heeft u een stroef lopende lade? Wrijf hem dan op de contactpunten met de kast in met een beetje boenwas. Daarna loopt-ie weer soepel. Met eenvoudige combinaties en toevoegingen kunt u met het porseleinen servies van Albert Heijn volop varieren in sfeer en uitstraling. Zo krijgt u een stijlvol gedekte tafel door voor iedere gang het juiste bord op een onderbord te plaatsen. Daarbij kunt u heel mooi de verschillende kleuren en dessins met elkaar combineren. Een diep- blauw servet en bijpassende kaarsen maken het geheel feestelijk af. AllerHande 55

Allerhande | 1997 | | pagina 55