JE GEZOND 4 Vervoersplastic wordt boodschappentas •Hi J-. Special i- dieten istomaten worden aan hun steel- BROODJE MET VELDSLA EN TONIJN lunchgerecht 1 persoon) 100 gTonijn naturel (blikje) laten uitlekken. In schaaltje 1 eetlepel yoghurt en 12 eetlepel gehakte kappertjes door tonijn mengen. Blaadjes van 2 takjes basilicum, van 1 takje tijm en van 1 takje oregano boven tonijn- tjes verKocnt in trossen. ue noe- veelheid per tros is afhankelijk van de groei aan de moederplant. Het knippen van de trossen gebeurt met een scherpe schaar. Het is een uiterst secuur werkje. De tomaten moeten allemaal even rijp zijn en van constante kwaliteit. Tijdens het oogsten en vervoer van kweker naar de winkels en de klant moeten de tomaten ste- vig aan hun steeltjes blijven zitten. De tros sen worden direct van de plant in de speciale zakken gedaan. Trostomaten zijn in korte tijd enorm populair geworden door hun stevige vruchtvlees en de voile smaak. mengsel fijnknippen. Tonijnmengsel op smaak brengen met een paar dmppels tabasco. Een hard bruin broodje doormidden snijden. Beide helften met 1/4 zakje veldsla (a 75 g) beleggen. Tonijnsalade ertussen scheppen en dubbelklappen. Dit broodje past goed in de richtlijnen van de campagne: 'Goede voeding, wat let je?' De plastic boodschappentas die u voor 35 cent bij de kassa of AH-infobalie koopt, is gemaakt van gerecycled materiaal dat bij Albert Heijn zelf vandaan komt. Bij het transporteren van producten van de leveranciers naar de Albert Heijn- winkels wordt plastic gebruikt. Al dit materiaal wordt ingezameld, opgehaald en gesorteerd. Vervolgens wordt het in een speciaal ontwikkeld procede gehakt, verwarmd en gesmolten, waarna er weer opnieuw vorm aan kan worden gegeven Zo wordt het vervoersplastic hergebruikt voor de productie van de AH-plastic boodschappentas. En die kunt u weer heel wat keren gebruiken. John Fenton-Smith Jennifer Powell Uitgeverij Terra, Zutphen ISBN 906255 626 4, Prijs 19,90 'Gezond Eten' is een van de vier deeltjes uit de serie 'Natural Living'. De andere drie gaan over lichaamsverzorging, cosmetica, en oefening en ontspanning. De serie wil een complete leidraad zijn voor een natuur- lijke levenswijze. In 'Gezond Eten' geeft Jen nifer Powell in praktische tips aan, met welke voeding energie wordt opgebouwd en welke producten goed zijn voor lichamelijke groei en genezing. Het boek geeft duidelijke uitleg over zaken als dagelijkse porties, voedselgroepen en de vele soorten vitami- nen. De recepten, waarin zoveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van natuuriijke ingredienten, zijn van John Fenton-Smith. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel. AllerHande 49

Allerhande | 1997 | | pagina 49