Tuinkers van het EKO-keurmerk Tor I ^en m de Kuitenlucht 4: Goede voeding, wat let je? De Stuurgroep Goede Voeding is een nieuwe actie begonnen onder de titel 'Goede voeding, wat let je?' Het is een vervolg op hun vorige campagne 'Let op Vet'. De stuurgroep wil met deze nieuwe actie de aandacht vestigen op de basisingredienten van een goede voeding zoals brood, groente, aardappels en fruit. Bij Albert Heijn zijn gratis folders verkrijgbaar, waarin u alles over deze actie kunt lezen. Tuinkers, ook wel sterrenkers genoemd, is een frisgroen, pas ontkiemd plantje vol vitamine C, B-caroteen en ijzer. Ze staan met honderden dicht opeengepakt op dunne steeltjes. U kunt ze het beste 'oogsten' met een schaar. Knip de hoeveelheid tuin kers die u nodig hebt af en leg deze in een zeef. Onder koud stromend water spoelt u de eventueel aanwezige zaaddopjes eraf. Wanneer het bedje rond de resterende plantjes een beetje vochtig wordt gehouden, kunt u tuinkers een paar dagen bewaren. De smaak is pittig. Tuinkers is daarom heel lekker op hartig broodbeleg of als toevoeging bij vlees of salades. Tuinkers die bij Albert Heijn verkrijgbaar is, wordt gekweekt onder het EKO-keurmerk. Artikelen met het EKO-keurmerk zijn ecologisch geteeld. Hierbij is het gebruik van kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen niet toegestaan. M M.V.: VEIP. AALSMEER. (0297) 343 474; HABITAT. AMSTERDAM. (020) 676 37 67 eweging is goed. Bewegen in de buitenlucht is nog beter. Het lichaam neemt meer zuurstof op, omdat het bloed sneller rondgepompt wordt. Na een stevige wandeling voelt u zich fitter door de extra zuur stof. Sneller wandelen noemen we ook wel joggen of zelfs hardlopen. Wie dit op goed schoeisel een half uur- tje per keer doet (zo'n twee keer per week), versterkt zijn spieren en verbetert zijn uithoudingsvermogen. Goed voor de conditie! 48 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 48