kruii en *\f Het geurige spectr verse groene um van I 1 li islM Basilicum is heel geurig en pittig, een beetje kruidnagel- achtig. De smaak overheerst snel. Combineert zeer goed met alle gerechten waar tomaat in zit: van salade tot saus. Niet in de koel- kast bewaren, maar op een koele plaats, kleurt snel zwart. Voeg basilicum na het koken aan warme gerechten toe; nooit meekoken! geur en smaak. Bieslook komt het best tot z'n recht in zachte, romige ge rechten. Ook in sa- lades, vinaigrettes en bij vis. Mooi om mee te garneren; met hele sprieten kunt u kleine pakketjes dichtbinden. Bieslook heeft een zachte, fijne uien- smaak. Laat het kruid niet in gerechten meeko ken, dan verliest het NOG MEER GEURIGE KRUIDEN In de gerechten op de volgende bladzijden zijn diverse verse kruiden gebruikt. Albert Heijn heeft daarnaast nog vier geurige kruiden in het assortment. Dille heeft een beetje zoete, lichte anijssmaak. Oregano heeft een heel aromatische, fijne zoete geur en een zacht-pittige smaak. Rozemarijn is een aromatisch kruid met een krach tige smaak, de geur lijkt een beetje op die van naaldbomen. Tijm heeft een voile, zeer aromatische, wat scherpe smaak. Daarnaast heeft Albert Heijn nog twee verse-kruidenmixen. De Provenfaalse-kruidenmix bestaat uit majoraan tijm, rozemarijn en peterselie. De Italiaanse-krui- denmix is samengesteld uit majoraan, tijm, roze marijn, salie en oregano. Ook met deze kruiden kunt u vele gerechten een heeriijke smaak geven. Kervel heeft een zachte, zoetige smaak die aan anijs doet denken. Behalve in kervel- soep kan het kruid beter niet worden meegekookt. Heel mooi als garnering vanwege de fijne, kantachtige blaadjes. Combineert goed met kaas-, vis- en eiergerechten, vooral in gerechten met een verfijnde smaak. 't Geeft aan sauzen, soepen en groentegerechten 'n fris, kruidig accent. Koriander is fris- kruidig en doet wat oosters aan. Kort meewarmen of toevoegen aan koude gerechten, niet lang laten mee koken. Past goed bij oos- terse, midden-oos- terse en Mexicaanse gerechten. Korian der is lekker ver- koelend in hete of pikante gerechten. Zelfgemaakte kruidenboter met koriander smaakt heerlijk bij gegril- leerd vlees. Peterselie heeft een frisse, licht- zoete smaak, die niet snel overheerst. Warm peterselie niet te lang mee. Met z'n neutrale smaak past peterse lie bij vrijwel alle Munt is zacht en fris en lijkt op menthol. Pas vlak voor het opdienen aan warme gerechten toevoegen. Munt past goed bij vruchten, lamsviees, en Mediterrane en Indiase gerechten. Een heerlijk koel drankje bij warm weer is ijsthee met munt. Gedroogde munt is het 'Kruid van de maand' in alle Albert Heijn- winkels. keukens en een grote verscheiden- heid aan gerechten. Ook geschikt om mee te garneren. Lekker: peterse- liesalade van (veel) peterselie, ringetjes bosui, tuinkers en vinaigrette. Selderij smaakt pit- tig en kruidig, en is vrij overheersend. Komt het best tot z'n recht als u het kruid zachtjes meestooft of -kookt. Heerlijk in stoof- schotels soepen,eier gerechten en salades. Selderij is heerlijk in een dipsaus met kwark en mayonaise. M.M.V.: BIJENKORF (OL1EKAN, METALEN HAND. GLAZEN KAN), UTRECHT. (030) 233 <4 67 AllerHande 17

Allerhande | 1997 | | pagina 17