lichte soepen kook Krachtige consomme Nieuwe AllerHande kookschool geopend in Purmerend SCHOOL AllerHande N ie uws Koop een buxusboom bij Albert Heijn en doe mee aan de boomfeestactie 'een boom voor het leven' iDllerlfanilei In tabletvorm VOOT Proef de runderconsomme van Maggi (8 tabletten voor 4 liter, 2,49 Deze rundvleesbouillon is zeer geconcentreerd en daardoor extra krachtig. U maakt er de lekkerste lichte soepen mee, bijvoorbeeld een Japanse padde- stoelensoep. Maak een omelet van 1 ei en snijd deze in reep- jes. Snijd 50 g champignons en 50 g shii-take in plakjes. Verdeel de omelet en een eetlepel gesneden kervel over vier borden. Breng 1 liter water aan de kook en voeg er 2 runder- consomme-tabletten en de paddestoelen aan toe. Ca. 2 minu- ten laten koken, even doorroeren en in de borden schenken. ITALIAANSE SFEREN OP HUISHOUDBEURS 97 Van 2 t/m 13 april wordt in de RAI in Amsterdam de Huishoudbeurs gehouden. De beurs voor alles op het gebied van leven heeft dit jaar als thema Italie. Er worden onder meer diverse kookdemonstraties gegeven. HUISHOUDBEURS 97 Amsterdam RAI Open: woensdag V J* 2 t/m zondag 13 april 1997 van 10.00 tot 17.00 uur, maandag 7 t/m vrijdag 11 april ook van 19.00 tot 22.00 uur. Toegang: overdag 20,- p.p., 's avonds 15,- p.p.. Kinde- ren van 4 t/m 11 en houders Pas 65+: overdag 17,50, 's avonds 12,50 p.p.. De afgelopen weken hebben kinderen buxus boompjes verkocht voor de boomfeestactie 'een boom voor het leven'. Deze actie is een initiatief van UNICEF, Stichting Colombine, het Ministerie van Ontwikkelingssamenwer- king en de Stichting Nationale Boomfeest- dag. Het doel van de actie is kinderen bewust te maken van het belang van de natuur zowel voor hen- zelf als voor hun leeftijd- genootjes in ontwikke- lingslanden (Peru, Tsjaad en Zaire). Door het ver- kopen van buxusboom- pjes helpen zij daadwer- kelijk mee aan de verbetering van de natuur in die ontwikkelingsianden en dragen zij ook hun 'boompje' bij aan een groener Neder- land. Want: Staatsbosbeheer plant voor elk leven' in een speciaal bos aan de rand van Den Haag. Minister Pronk verdubbelt de opbrengst van de verkoop door de kinderen. Op de Nationale Boomfeestdag woensdag 19 maart maakt Sandra Reemer de op brengst van de actie bekend. Ook Albert Heijn ondersteunt deze actie, want de basis- scholen halen hun verkochte buxusboompjes op bij een Albert Heijn-vesti- ging in de buurt en van 19 t/m 22 maart verkoopt Albert Heijn de boompjes ook in de filialen die bloemen en planten verkopen. De op brengst van deze verkoop gaat ook naar de actie. Dus als u de kinde ren gemist heeft aan de de deur koop dan van woensdag 19 t/m zaterdag 22 maart een buxusboompje bij Albert Heijn! Hiermee verkocht buxusboompje een 'boom voor het draagt u bij aan een groene leefbare wereld. In Purmerend is een nieuwe AllerHande Kookschool geopend. Het is de derde, naast die in Den Haag en Haarlem. Kookliefhebbers kunnen er van profes- sionele koks de fijne kneepjes van het vak leren. U ziet er met alleen hoe allerlei bijzondere gerechten worden klaargemaakt, u kunt het ook allemaal proeven. Er wordt aandacht besteed aan diverse kooktechnieken, seizoen- specialiteiten, internationale gerechten en thema's als vis of een diner voor acht personen. Chef- koks van gerenommeerde restau rants uit de wijde omgeving demonstreren geregeld gerechten uit eigen keuken en laten zich daarbij menig keukengeheim ont- vallen. Een kinderkookschool is er iedere woensdagmiddag (in Den Haag ook op zaterdag- middag). In alle Albert Heijn-winkels in Den Haag, Haarlem en Purmerend is een folder over de AllerHande Kookschool verkrijgbaar. U kunt ook (alleen voor Den Haag en Haarlem) bellen naar (075) 659 26 26. Voor informatie over Purmerend kunt u terecht in de Albert Heijn-winkel op de Kooimanweg. EEN KLEINE GREEP UIT DE AGENDA: •24 (Den Haag) en 25 maart (Haarlem en Purmerend): 'feestelijk paasdine/ •26 (Den Haag) en 27 maart (Haarlem en Purmerend): 'paasbrunch om van te watertanden' 7 (Den Haag) en 8 april (Haarlem en Purmerend): de chefkok van een gerenommeerd restaurant uit de omgeving komt een demonstratie geven •9 (Den Haag) en 10 april (Haarlem en Purmerend): de Tex-Mex keuken staat centraal AllerHande 9

Allerhande | 1997 | | pagina 9