Het 61 van een tevreden kip is extra lekkeV Tien soorten eieren Boven: Kippen kunnen in alle rust hun eieren leggen. Rechts: Als er gevaar dreigt (bijvoorbeeld een overkomend vliegtuig), zoeken kippen hun toevlucht onder bomen. waar het met al te licht is. Daar kan ze dan in alle rust haar klus klaren. Elk van de vier kippenstallen op de farm is uitgerust met leg- hokjes waarin een bedje van stro ligt. Omdat deze hokjes afgescheiden zijn van elkaar, heeft de kip echt alle privacy die ze nodig heeft. Pikorde De Columbian Blacktail is een vrij rustige kip met een vriendelijk karakter. De 'dames' leven doorgaans dan ook vredig samen op hun mooie farm. Soms kakelen ze onderling wel eens over wie het eerst uit de voerbak mag eten. En dan zijn het bijna altijd dezelfde kippen die het onderspit moeten delven. Want binnen een groep met kippen heerst nu eenmaal een pikorde. Maar omdat de dieren overdag veel buiten scharrelen, heb- ben ook de wat minder weerbare kippen alle gele- genheid om het hok in te wippen voor een lekker maaltje. De beperkte groeps- grootte en rustige aard van het beestje brengen ook met zich mee dat hun snavels niet geknipt hoeven te wor- den. Favoriet van de chef De kippen leiden niet alleen een lekker leventje, maar ze leggen ook eieren van een uitstekende kwaliteit. De Engelse chefkok Michael Barry is in ieder geval vol lof over het Columbian Black- tail-ei (®@<D). De eerste keer dat hij dit ei proefde, was hij blij verrast over de smaak ervan. Zo, herinnerde hij zich, smaakte een ei toen hij jong was. Daarnaast roemt hij ook de kookkwaliteiten van het ei. Het is uitermate geschikt voor het maken van allerlei eiergerechten en degen. GROOT ASSORTIMENT U hebt bij Albert Heijn keuze uit maar liefst tien soorten eieren. En allemaa! zijn ze afkomstig van leveranciers die diervriendelijke legmethodes hanteren. Albert Heijn verkoopt al enkele jaren geen enkel ei meer dat van een leg- batterij komt. Speciaal voor Pasen zijn er kwarteleieren en feestelijk gekieurde en gekookte eieren. Daarnaast vindt u ook de prachtige zachtgroene Araucana-eieren die er van nature al feestelijk uitzien, de maisei- eren met hun mooie donkergele dooier en de viergranen-eieren die meer onverzadigde vetzuren bevatten. Verder zijn er nog de gewone scharrel- en voliere-eieren die door binnen scharrelende kippen zijn gelegd, en het bekende grasei waarbij de kip een uit- loop heeft naar buiten. Voor de grote eters zijn er tenslotte Big Eggs en voor de klei- nere beurs Euro Shopper-eieren. Natuurlijk geldt voor alle soorten dat er steevast grote zorg besteed wordt aan de kwaliteit van de eieren. ELKE SOORT EEN EIGEN KLEUR Door die grote keuze is het eierassortiment mis- schien wel wat onoverzichtelijk voor u geworden. Daarom heeft Albert Heijn sinds kort ieder ei een eigen kleur doos gegeven. Zo kunt u in een oogopslag zien welke soort u kiest. S, M, L EN XL Werd de eiergrootte tot voor kort in cijfers uitgedrukt, dat is onlangs veranderd. Voortaan staat er op een doos met kleine en lichte eieren een S in plaats van het cijfer 5 of 6. De andere maten zijn M (middelgroot), L (groot) en XL (zeer groot). AllerHande 87

Allerhande | 1997 | | pagina 87