Superieure hand Hongaarse wereldreiziger van een mumm merlot Wijnmaker dr. Julius Laszlo maakt al sinds de jaren zeventig wijn in Zuid-Afrika. Na ruim twintig jaar keerde hij terug naar Hongarije, ■I"4 herkomst, om ook daar een serie verruk- kelijke wijnen te produceren. Albert Heijn stelt ze aan u voor. REGION wijnenvande Dr. Julius Uszl6 en zijn vrouw. et spannende levensverhaal van dr. Julius Laszlo en zijn vrouw speelt zich af in Hongarije, Roemenie en Zuid-Afrika. Wijnmaker Laszlo werkte als wetenschapper en wijnmaker in wijninstitu- ten van zowel de Hongaarse als Roemeense staat. In die tijd was er geen mogelijkheid om vrij vanuit het oostblok naar het westen te rei- zen. Begin jaren zeventig bezochten Laszlo en zijn vrouw in opdracht van het Roemeense staatsbedrijf een wijncongres in Italie. Ze had- den hun plannen goed voorbereid en wisten vanuit Italie via de Zuid-Affikaanse ambassade in Parijs naar Zuid-Afrika te vluchten. Montestell als liefhebberii Jarenlang was dr. Julius Laszlo keldermeester van Bergkelder, een van Zuid-Affika's 70 AllerHande beroemdste wijnhuizen. In 1992 verliet hij dit bedrijf om tijdens z'n pensioen wijnen voor zichzelf te maken. Hij vestigde zich in Stellen- bosch. Z'n pensionering pakte anders uit dan Laszlo verwacht had. De wijnen, die hij de naam Montestell gaf, werden een enorm suc- ces en dr. Julius Laszlo had het drukker dan ooit tevoren. Maar toen de grenzen tussen het oosten en westen werden geopend, weerhield die drukte hem er niet van om terug te keren naar Hongarije. Daar, in zijn geboorteiand. wilde hij ook topwijnen maken. Met z'n ken- nis van de Hongaarse en Roemeense wijn- bouw en alle opgedane ervaring in Zuid- Afrika begon hij aan dit spannende project. Het resultaat? Meer dan het proeven waard!

Allerhande | 1997 | | pagina 70