Paaskrans op maat ladeknoppen versiert u paaseieren Paasboeketjes voor de sier Gestrikte Metkleurienm Eenvoudig en snel te maker met uitzondering van eierverf, viltstiften en waterverf. Een ladekast brengt u in een handomdraai in paassfeer door geel lint om de kastknop- pen te strikken. Gebruik daarvoor lint waar ijzerdraad in is verwerkt, dan blijven ze mooi in model. Per knop heeft u onge- veer een halve meter lint nodig. Geverfde eieren zijn tegenwoordig volop te koop voor Pasen, Toch blijft het een leult werkje om zelf versierde eieren te maken met eierverf, vilt stiften of waterverf Hier volgen enkele tips. Scharreleieren hebben een schaal die steviger en gladder is dan 'gewone' eieren en zijn daardoor het geschiktst om te verven. Let erop dat de eieren voor het verven geen vette vlekken bevat- ten. Op die plekken zullen ze de verf niet opne- men. Met azijn kunt u het vet verwijderen. Ais u aan de verfstof een scheut azijn toevoegt, worden de kleuren nog intenser. Uitblazen gaat als volgt: maak met een dikke naald onder en boven in de schaal van een rauw ei een gaatje. Roer de inhoud voorzichtig met een satestokje om. Blaas fiink op het bovenste gaatje, dan zal de inhoud er van onderen uitkomen. Uitblazen gaat het beste met eieren op kamertemperatuur. /Viet vrolijke narcissen Bijzondere paasboeketjes maken is niet moeilijk. Neem twee bosjes narcissen en bind de stelen onder de bloem met raffia bij elkaar. Doe dit ook onderaan de stelen (ongeveer 15 cm van de onderkant). Zet de narcissen in een waterdicht potje en klem ze vast met aangedrukt spagnum (mossoort) waar u wat water overheen giet. Het mos houdt water goed vast, waardoor de narcissen niet uitdrogen. Het is leuk om drie van deze boeketjes naast elkaar te zetten. Wie weinig ruimte heeft om met Pasen uitbun- dige hazelaartakken neer te zetten, kan ook met eenvoudige middelen een paaskrans maken om op te hangen. Daar heeft u, afhankelijk van de lengte van de takken en hoe 'vol' u de krans wilt hebben, minimaal 15 tot 20 wilgentenen voor nodig. Maak van de eerste tak een cirkel en bind begin en einde met ijzer draad aan elkaar. Is een tak niet lang genoeg, dan bindt u twee of drie takken in een cirkel aan elkaar. Wikkel de overige takken er losjes omheen en klem begin en uiteinde steeds tussen de andere takken. Zo krijgt u een robuuste, holle krans met voldoende ruimte om er leuke paasattributen tussen te stop- pen. Voor wat extra kleur kunt u er enkele buxustakjes tussen steken. Alle genoemde producten zijn verkrijgbaar bij uw Albert Heijn- winkel, AllerHande 65

Allerhande | 1997 | | pagina 65