krist Blinkend zilver plakjes ei magnetron Glashelder Mooie Warme uit de 'n Zomers licht in huis AllerHande Praktisch Droog opwrijven Weg met zwarte restjes Bij het paasdiner "*"J mogen de kristal- len glazen na- tuurlijk niet ont- breken. U krijgt ze streep- en vlekvrij door ze te poleren: dat is het opwrijven van het droge glas met een niet-pluizende, (lin- nenjdoek. Neem de voet van het glas in een hoek van de doek in de halfgesloten hand. Met de andere hand doet u zoveel doek in het glas dat u, met de duim binnenin en de andere vingers aan de buitenkant, de bodem kunt bereiken. Draai dan het glas rond, tot het schoon en helder is. TOEFJE SLAGROOM OP VOORRAAD Heeft u wat geklopte slagroom over? Spuit er met een spuitzak mooie toefjes van op een vel aluminiumfolie. Leg het vel in de diepvries en laat de toefjes in ca. I a 2 uur bevriezen. Ver- pak de diepgevroren slagroomtoefjes in een diepvriesdoosje. Houdbaarheid in diepvries ca. 2 maanden. Makkelijk als garnering voor bijvoorbeeld gebak, op een toetje of in de koffie. Met zilverpoets wrijft u zilver weer glanzend schoon. Doe daarvoor wat zilverpoets op een zachte, schone (stofjdoek en wrijf hiermee het zilver in. Laat het even inwerken en wrijf het zilver uit met een zelfde soort doek tot het glimt. Zilver dat veel moeilijk te bereiken plekjes heeft, kunt u met een zachte tandenborstel in plaats van een doek oppoetsen. De eiersnijder (f 9,95 is een handig hulpmiddel voor gelijkmatige eierplakjes. U legt het hardgekookte ei in de ruimte die daar voor is uitgespaard en duwt het metalen 'roos- tertje' erover heen. Zo heeft u in een handom- draai mooi gesneden plakjes ei. U kunt de eier snijder ook gebruiken om champignons mee te snijden. A1 een beetje zin in de zomer? Haal deze vast in huis door een lage taartvorm (bijvoorbeeld van aluminium) te vullen met strand- of zandbakzand. Zet er enkele theelichtjes of drijfkaarsjes in. Leg tussen de lichtjes eventueel nog wat schelpjes. Borden voorverwarmen gaat makkelijk en snel in de magnetron. Spoel vier magne- tronbestendige borden af onder koud stromend water en stapel ze op elkaar. Ver- warm ze ca. 1 a 11 2 minuut op vol vermo- gen (ca. 700 watt) in de magnetron. Wrijf ze droog voor gebruik. AllerHande 63

Allerhande | 1997 | | pagina 63