II Schoon van binnen met 'n savkuurtje paasboow Een verantwoord tussendoortje Anti-dip-tip Smullen met Pasen Met verse vruchtensappen schoonmaken betreft: wassen en het kroontje verwijderen is genoeg, schillen hoeft niet. Daarna kunt u ze bijvoorbeeld in plakken snijden en bakken (in olijfolie!), halveren en vullen (met smeuig gehakt en kaas), of in ovenschotels verwerken. Aubergines dienen stevig aan te voelen en niet rimpelig te zijn; u kunt ze 5-7 dagen bewaren op een koele plek (liever niet in de koelkast, dan kunnen ze zwart verkleuren.) Kiinkt het bekend, een beetje lusteloos aan het eind van de ochtend? Of heeft u steevast trek om vier uur's middags? Dan kan het zijn dat uw ontbijt of lunch niet volledig uw caloriebehoefte dekt. De maaltijd is op het 'dip-tijdstip' alweer voor een groot deel verteerd en de bloedsuikerspiegel is gedaald. Tijd voor een tussendoortje dus. Ongezond? Nee hoor, zelfs het Voorlichtingsbureau voor de Voeding adviseert (maximaal) vier tussendoortjes per dag. lets snoepzoets is een logische keuze, maar natuurlijk niet de gezondste. Een appel, een schaaltje yoghurt, een cracker of een boterham verhelpen de trek ook! Dit jaar wordt Pasen een echt smulfeest! Bent u op zoek naar nog meer echte paasrecepten? In het boekje 'Van Paasbrood tot Paasboom' vindt u er een heleboel: van traditioneie, zoals boterlammetjes en paasbrood tot heel originele, zoals Griekse paaskoeken, Russische paastaart en Deens paasgebak. Er staat zelfs een uitgebreid paasdiner in beschreven! 'Van Paasbrood tot Paasboom' is geschreven door Cecile Thijssen, Uitgeverij Kok Lyra, ISBN 90 242 7479 6. Prijs 10,-. Dit boekje is verkrijgbaar in de boekhandel. Cecil* THU»n» Voor een broodje gezond voor vier personen: was 'n rode paprika en snijd deze in ringen. Snijd 4 ciabattina's open en bestrijk de snijvlakken met een mengsel van 4 eetle- pels halvanaise, 1 eetlepei pesto en 1 zakje fijngeknipte basilicum (15 g). Verdeel hier- over 1 zakje veldsla (75 g), 150 g rosbief, de paprika- reepjes en enkele blaadjes basilicum. Leg de bovenste helften van de broodjes erop en eet smakelijk. Het vooijaar is de periode voor een grote schoonmaak. Niet alleen voor uw huis, maar zeker ook voor uw licltaam. Voor een reiniging van de binnenkant is een sapkuurtje ideaal. U eet dan een of enkele dagen niets, maar drinkt per dag 0,75 liter groente- of ffuitsap. Met een keukenmachine of sapcentrifuge kunt u zelf sappen maken, maar bij Albert Heijn zijn ook kant-en-klare flessen vers vruchtensap ver krijgbaar. Daarnaast drinkt u dan ook nog anderhalve liter (mine- raal (water of kruidenthee. Alle afvalstoffen die zich hebben vastgezet in uw lichaam worden door zo'n sapkuur afgevoerd.

Allerhande | 1997 | | pagina 61