voor gerookte Een warm welkom Liefhebbers van zalm en gerookte zalm opgelet! Albert Heijn introduceert een nieuwe zalmspecialiteit: warm gerookte zalm ofwel zalmsteak. Een delicaat stukje zalm met een uitgesproken verfijnde rooksmaak. m arm gerookte AH Zalmsteak wordt gemaakt van topkwali- teit zalm uit Noorwegen. Binnen een week na de vangst liggen de zalmsteaks (in een zuurstofarme verpak- king) bij Albert Heijn. Na de vangst worden ze bij de rokerij afgeleverd. Daar worden ze direct schoonge- maakt, gefileerd en gezou- ten. De volgende dag worden de mooiste rugstukken tot steaks van ongeveer 75 gram gesneden. Nog diezelfde avond worden ze in de rook- oven geschoven. Rooktemperatuur van 60 °C In de rookoven wordt een grote hoeveelheid rook geproduceerd door smeu- lend zaagsel en houtkrullen van edele houtsoorten. Het mengsel van de houtsoorten is het geheim van de rokerij; het bepaalt namelijk de geur van de rook waarmee de zalmsteaks doortrokken wor den en daarmee natuurlijk ook de smaak. De temperatuur in de rook oven is ca. 60 °C. Dit geeft een ander effect dan bij tra- ditionele koud gerookte zalm, waarbij de rooktempe ratuur niet boven de 28 °C uitkomt. De zalmsteaks garen tijdens het roken en krijgen daardoor een licht- roze kleur. Het bovenlaagje wordt mooi goudbruin. Dit laagje sluit het visvlees min of meer af, waardoor de ver fijnde rooksmaak niet verlo- ren gaat. Het rookproces duurt zo'n vijf tot zes uur; daama worden de zalm steaks in de oven langzaam afgekoeld. Zuurstofarm verpakt De zalmsteaks worden per twee stuks verpakt in een stevige zuurstofarme verpak- king. Die verpakking voor- komt, dat de zalmsteaks tijdens het vervoer worden geplet. De zorgvuldigheid en efficientie in het hele proces zorgen ervoor dat ze binnen een week bij uw Albert Heijn-winkel liggen. U vindt De zalmsteaks kleuren licht roodbruin tijdens het roken. ze bij de andere visproduc- ten in de koelvitrine. Bewaar de zalmsteaks thuis ook in de koelkast. Klaar voor gebruik Warm gerookte zalmsteaks zijn min of meer klaar voor gebruik. Ze zijn koud lekker als voorgerecht. U kunt koude zalmsteak met een scherp (vlees- of fileerjmes goed in plakjes snijden. U kunt de zalmsteaks ook warm serveren. Verwarmen gaat het best in de magne tron. Leg de zalmsteaks op een magnetronbestendig- bord en dek ze af met mag- netronfolie. Verwarm ze ca. 3/4 a 1 minuut op 600 Watt. Verwarmen in de oven kan natuurlijk ook. Leg de zalm steaks in een ovenschaal en zet ze afgedekt ca. 10 a 12 minuten in een voorver- warmde oven van 175 °C of gasovenstand 3. 48 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 48