Fris en vol, Wijn van de maand in het kort van te worden. Bijvoorbeeld deze Biferno uit Italie. Wijn van de maand De zon wordt alweer iets warmer. De lente komt eraan. De tijd om te genieten van een frisse, fruitige wijn die krachtig genoeg is om er ook nog lekker warm ^ls u dc San Giorgio, de wijn van deze maand, in hel glas schenkt, valt meteen z'n mooie, heldere kersenrode kleur op. Hij ziet eruit als een fmitige wijn. In de geur kunt u kersen, bessen en aard- beien ontdekken. A1 die rode vruchten proeft u ook, maar er is meer. De wijn smaakt ook een tikkeltje kruidig. Dat aroma heeft hij van het houten vat waarin hij is gerijpt. Heeft u de wijn eenmaal doorgeslikt, dan blijft de smaak nog een poosje in de mond hangen. Het is een frisse, fruitige wijn die in eerste instantie licht en soepel overkomt, maar toch behoorlijk vol en krachtig blijkt te zijn. Dat maakt'm geschikt om zo, zonder iets erbij, te drinken, en om hem aan tafel te serveren. Bijvoorbeeld bij een voorafje met (Parma)ham. bij lamsbout, varkenshaas en schnitzels, maar ook bij een stevig visgerecht zoals gemengde salade met zalmsteak (zie bladzijde 53). lets ten zuiden van de Abruzzen, zo'n beetje ter hoogte van de kuit van de laars, ligt het gebied Molise. In het noordoosten van Molise lentewijn ,ult Italie ligt Biferno, de streek waar de fonkelende San Giorgio vandaan komt. De wijn wordt gemaakt van onder andere de montepul- ciano-druif. Hoewel de streek tamelijk heu- velachtig is, groeien de druiven vooral in de vruchtbare vlakten. De druivenstokken zijn hoog en vormen met hun begroeiing en wat extra geleiding een soort pergola's. Hel natuurlijke dak van bladeren beschermt de druiven tegen al te felle, hete zonnestralen. De meeste boeren brengen hun druiven naar de cooperatie; daar wordt de DOC Biferno gemaakt. Met de San Giorgio ligt dat anders. De wijn is afkomstig van Masseria di Majo Novante, het enige particuliere wijndomein in deze streek. De druiven groeien op eigen grond en worden op het domein ook ver- werkt tot een typische Biferno-wijn, maar wel een met een duidelijk eigen stijl. RISERVA: GERIJPT OP VAT Op het etiket staat dat het om een zogenaamde riserva-wijn gaat. In Italie wil dit zeggen dat de wijn langer dan de wet voorschrijft op houten vaten heeft gerijpt. Lagering op vat is een dure manier van opslaan. De producent doet dat alleen maar als hij verwacht dat zijn wijn er nog lekkerder van wordt. De San Giorgio dankt z'n lichte kruidig- heid aan die rijping op vat. LEKKER OP Z'N ITALIAANS De San Giorgio is ferm en elegant. De kaas die daar het beste bij past, heeft ook die kenmerken. Bij voorbeeld Pardano: een pittige, stevige kaas met een milde notensmaak. Maar ook Gorgonzola, de Italiaanse blauw- schimmelkaas, doet 't goed bij deze wijn, Naam: San Giorgio Riserva 1993 Biferno DOC Smaak: fruitig (bosvruchten), tikkeltje kruidig, fris en vol Serveertemperatuur: 16 a 17 °C Lekker bij: varkenshaas, fricandeau, kalfsfilet, lamsbout, zalmsteak, Zaanlander pikant, Pardano, Gorgonzola Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs:/ 7,95 AllerHande 37

Allerhande | 1997 | | pagina 37