Vele handen maken... een feestelijk Niet als de gasten ook een gerecht voor hun rekening nemen en meebrengen. Dit Engels georienteerde diner voor acht personen zal zeker in de smaak vallen. Dat wordt dus dubbel genieten van elkaars kookkunst! Reuze gezellig, een etentje met vrienden of familie.Veel werk? o wordt elk meeneem- diner een succes! Spreek ruim van tevoren af wie welk gerecht maakt. Het makkelijkst is het als de gastvrouw en gastheer het hoofdgerecht bereiden, omdat hiervoor meestal het meeste keukengerei nodig is. De gastheer en gastvrouw zijn de contactpersonen. Zij coordineren het hele diner. Aan hen wordt verteld welke ingredienten worden verwerkt. Iedereen maakt zijn/haar gerecht zoveel mogelijk thuis. Bedenk wat er voor of tijdens het etentje nog moet gebeuren en hoeveel tijd dat kost. Ook is het raadzaam om na te gaan wat voor apparatuur er ter plekke beschikbaar is (bijvoorbeeld een magnetron). Iedereen laat de gastheer en gastvrouw weten wat voor bestek en servies er nodig zijn. Daar kan dan rekening mee worden gehouden tij dens het tafel dekken. Koude gerechten kunnen het beste in een koelbox ver- voerd worden. Voor sauzen en soepen die warm worden meegenomen, kunt u een met heet water omgespoelde thermoskan gebruiken. Wie maakt 't bijgerecht? In het algemeen is het't handigst als de gastheer en gastvrouw ook het bijgerecht maken; het hoofdgerecht heeft meestal de langste bereidingsduur en tussen- tijds kan het bijgerecht wor den (voor)bereid. Dat is in dit menu ook het geval. Ter- wijl het vlees staat te sudde- ren, is er voldoende tijd voor de koolrabi. In andere gevallen neemt misschien een ware keuken- prins(es) het extra gerecht op zich. M M.V.: OUTRAS COISAS (ROOSTER. MAND). A DAM. (020) 6251 72 81; CT. 22 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 22