eieren 5 veelgestelde vragen over AllerHande Klantenservice Zijn er verschillen tussen de gegevens van de voedingswaarde- en de ingredientendeclaratie op een product? In welke afvalbak hoort de lege bus van de AH Gestagen Room? Waarom geen plastic handschoenen op de groenteafdeling? Hoe komt het Allinson brood aan zijn naam? Het valt me op dat er een verschil is in gegevens tussen de voedingswaarde- declaratie en de ingredientendeclaratie. Op een pakje Euro Shopper Melba Toast staat bijvoorbeeld op de voedingswaar- dedeclaratie dat het product 2,9% vet bevat, terwijl dit niet wordt vermeld bij de ingredientendeclaratie. Hoe kan dat? Dhr.N.teL. De ingredientendeclaratie zegt iets over de ingredienten die een product bevat, terwijl de voedingswaardedeclaratie iets zegt over de hoeveelheid energie die door de ingredienten wordt geleverd. Aan de Euro Shopper Melba Toast wordt bijvoorbeeld geen vet toegevoegd, daarom staat vet niet op de ingredien tendeclaratie. Dit betekent niet dat het product geen vet bevat, want de ingre dienten, tarwebloem en mout, bevatten namelijk vet. De voedingswaarden wor- den berekend aan de hand van de ingre dienten, vandaar dat er vet in de voedingswaardedeclaratie staat aange- geven. Mag de lege bus van de AH Geslagen Room in de grijze afvalcontainer of hoort hij bij het chemisch afval? Dhr.fCteW. Deze bus kunt u zonder bezwaar weg- gooien in de grijze bak. In veel landen liggen op de groenteafdeling plastic weg- werphandschoenen, zodat de groenten die je pakt en je handen schoon blijven. Dit zou ik ook graag bij Albert Heijn op de groente afdeling zien. Is dit een goed idee? Mevr. M. te Z. Albert Heijn is er geen voorstander van om plastic wegwerphandschoenen op de groenteafdeling neer te leggen. Dit druist in tegen ons beleid waarin we onsjuist inspannen om zo min mogelijk verpakkingsmateriaal te gebruiken. Bovendien is het uit het oogpunt van hygiene niet strikt noodzakelijk, omdat de producten die u op de groenteafde ling los koopt, thuis nog moeten worden gewassen. Ik wil graag weten waar de naam van het Allinson brood vandaan komt. Bovendien, wat maakt dit brood zo bij- zonder? Mevr. H. te L Allinson brood is ontstaan rond de eeuwwisseling en bereid volgens de ideeen van de Londense arts dr. Allinson. Hij was een voorstander van een zo natuurlijk mogelijk bereid brood. Allinson brood is een volkorentarwebusbrood, bereid met gist, zout en water. Het bereidings- proces is afwijkend van een gewoon tarwebrood, in die zin dat er meer water wordt toegevoegd en de rijs- en baktijden longer zijn. I Hoe kan ik controleren of een ei nog vers is? Het beste kunt u eieren in de originele verpak- king bewaren, zo kunt u altijd zien tot welke datum de eieren houdbaar zijn. Bewaart u de eieren niet in in de verpakking dan kunt u met behulp van de waterproef eenvouding controle ren of een ei nog goed is. Vul een kom met water en leg het ei erin. Een vers ei blijft op de bodem liggen. Een ei van ongeveer 3 a 4 weken staat rechtop op de bodem in het water. Als het ei gaat drijven is het oud en niet meer geschikt voor consumptie. 2 Hoe lang moet een kwartelei worden gekookt? Een kwartelei heeft een kooktijd van ongeveer 3 minuten. 3 Waarom wordt de voedingswaarde van eieren per 100 gram aangegeven en niet per ei? Omdat het warenwettelijk verplicht is om de voedingswaarden per 100 gram te vermelden, geven we de voedingswaarden per 100 gram aan. 4Hoe lang kunnen hardgekookte (en beschiiderde) eieren worden bewaard? Hardgekookte eieren kunnen maximaal 3 dagen in de koelkast worden bewaard. 5 Hoe kunnen eieren het best worden bewaard? Na aankoop kunnen eieren het best koel bewaard worden. De koelkast is een goede plaats om eieren te bewaren. Bewaar de eieren in het spe- ciale eierrekje of in de doos in de groentela. Let wel op dat de eieren niet naast sterk geurende producten staan. Door de poreuze schaal nemen eieren snel de geur van deze producten over. AllerHande 115

Allerhande | 1997 | | pagina 115