oosterse keuken Bij Albert Heijn kunt u terecht voor een uitgebreid assortiment oosterse producten. Wat u er allemaal mee kunt doen? AllerHande geeft uitleg. Smaakmakers Snelle boemboes In de Indonesische keuken wordt voor de bereiding van ge- rechten vaak een mengsel gemaakt van diverse krui- den en specerijen. Het berei- den ervan kost echter wel wat tijd. Daarom zijn de kant-en-klare kruidenmeng- sels zo handig. De bereiding van het gerecht begint met het fruiten van de boemboe in een beetje olie, waama vlees of groente wordt toege- voegd en meegebakken. Er zijn boemboes van mild tot heet en voor diverse gerech- ten als nasi goreng, ajam pedis en soto. Albert Heijn heefit boemboes van de mer- ken Kokki Djawa, Go-Tan en Conimex. Pappadums Ronde knapperige wafeltjes gemaakt van linzen- en rijs- temeel, dat zijn pappadums. Van het rnerk Patak's zijn ze al voorbereid en in de zon gedroogd. U hoeft ze thuis alleen nog maar af te bak- ken. Dat kan in een laagje olie, maar ook heel goed in uit een potje. De gember- plakjes zijn ongebakken ook heel lekker in exotische vis- en gamalensalades, bij koud vlees of de zo typisch japanse sushi. Vleesmarinades De tijd van uren marineren van vlees is niet meer nodig, als u gebruik maakt van kant-en-klare vleesmarinades in potjes of flesjes. Deze zijn zo samengesteld dat de krui- den en andere smaken heel snel in het vlees trekken. Een half uur tot een uur is al vol- doende. Daarna kunt u het vlees naar wens bakken of grillen. Albert Heijn heeft o.a. ketjap marinade (Conimex). saus. De saus is volgens de verpakking te gebruiken bij gegrilde kip en vlees, maar doet't ook goed als dipsaus voor diverse hapjes (o.a. loempiaatjes), (tortilla)chips en pappadums. Flinterdunne gember In een potje oosterse roer- bakgember (Royal Mail) zit- ten flinterdunne plakjes gember. Deze laten zich heel goed bakken en geven een heel subtiele gembersmaak. De roerbakgember is ffis en duidelijk minder zoet dan gemberstukjes of -bolletjes de magnetron. Op de verpakking staat pre- cies beschreven hoe dat gaat. Behalve als bij gerecht zijn pappadums ook heel lekker om zo op te knabbelen. Puur of met een pittig dipsausje. Gebakken uitjes Kant-en- klaar gebakken uitjes zijn stuk- jes ui met zout (soms ook met kruiden) en bloem die heel knapperig zijn gebakken.Ze geven een bijzondere smaak aan Indonesische en andere oosterse gerechten. U kunt de uitjes in gerechten ver- werken of als garnering over het gerecht strooien. Albert Heijn heeft gebakken uitjes van o.a. Go-Tan. Pittig sausje In de oosterse keuken wordt veel gebruik gemaakt van rode pepers om gerechten een pittig accent te geven. In deze Red Chili Sauce (Thai Kitchen vor- men rode pepers met azijn, suiker, knoflook en zout een heerlijke pittige, lichtzoete AllerHande 59

Allerhande | 1997 | | pagina 59