Versgeraspt het lekkerst Deegschraper Spaanse pepers schoon! voor restjes en oneffenheden Zo maak j 0 Zaadjes verwijderen AlierHande recepten op cd-rom Hebt u een per sonal computer met Windows en een cd-rom speler, of een Apple Macin tosh met een 62030 processor, en houdt u van koken? Dan beleeft u vast veel plezier aan de AlierHande cd- rom, waar bijna 600 recepten op staan: alie AlierHande recepten van 1996 en de 200 lekkerste recepten uit 12 jaar AlierHande. Prijs f 34,90. Zolang de voorraad strekt. Ergert u zich weleens aan een te brede pollepel die kost- bare restjes saus in de hoekjes van een pan laat zitten? Of juist aan een te smalle, waardoor u eindeloos blijft schrapen om een pan leeg te krijgen? Met de deegschra- per, ook wel bekend als pannenlikker, vist u moeiteloos alle restjes uit een pan of kom. Daar zorgt het fiexibeie rubberen uiteinde voor. Het schraapt goed en vormt zich zo dat het alle achtergebleven restjes kan meenemen. De ene zijkant is puntig, om in ieder hoekje te kunnen komen. De andere kant is bol, voor het gladstrijken van deeg of het uitschrapen van een kom. Het gemak van een keukenschaar knip je fijn Wie van lekker eten houdt, zal regelmatig verse kruiden gebruiken. De beste manier om ze fijn te maken is ze boven een kopje fijn te knippen met een scherpe en schone schaar. Voor de smaak maakt dit overigens niet uit. Grote hoeveel- heden kruiden hakt u in een handomdraai in het kleine bakje van de keukenmachine of staafinixer. Van verse kruiden met harde stelen, zoals tijm en rozemarijn, gebruikt u alleen de blaadjes. Bij peterselie verwijdert u alleen de grote stelen. De kleine steeltjes kunt u gerust meeknippen of hakken. Een keukenschaar maakt onder- deel uit van de te sparen messenset, van het uitstekende merk Zwilling, bij Albert Heijn. Geurige nootmuskaat Versgeraspte nootmus kaat over het eten is ver- reweg het lekkerst. Met een nootmuskaatrasp kunt u iedere keer pre- cies zoveel raspen als u nodig heeft. De rasp heeft een bolle voorkant met fijne gaatjes, waar u de muskaatnoot langs- strijkt. U raspt direct boven het gerecht. Het poeder valt dan vanzelf naar beneden. Verser kan het niet! Spaanse peper, in de Indonesische keuken ook wel lombok genoemd, is familie van de paprika. Net als in paprika groeien binnenin de peper kleine zaadjes. Deze zijn erg scherp van smaak en worden dan ook meestal verwijderd. Dit doet u als volgt: was de peper, snijd hem overlangs doormidden en schraap de zaadjes er met de punt van een theelepeltje uit. Was daama goed uw handen en wrijf niet in uw ogen; het vruchtvocht van de peper is erg scherp. U kunt ook keukenhandschoenen gebruiken. AlierHande 47

Allerhande | 1997 | | pagina 47