S OJ 3en 1 Weet wat u smeertl V genetische modificatie Verstandig knabbelen sc/iermen Snijd voor een broodje gezond voor 1 persoon 1 kleine kipfilet (ca. 125 g) in lange, smalle reepjes. Verhit in een pan 1 eetlepel olie. Bak de kipreepjes in ca. 5 minuten bruin en gaar, schep af en toe om. Meng intussen 2 eet- lepels pindakaas met 1 eetlepel sambal- saus pikant (flesje, Conimex). Strooi in diep bord 3 eetlepels gemalen kokos (zakje a 125 g, AH). Wentel de warme kipreepjes eerst door de pindasaus en vervolgens door de kokos. Snijd 1 pis- toletje open en beleg met 20 g tauge. Leg de kipreepjes erop. Bestrooi met wat fijngeknipte koriander. MM en aanzienlijk deel van ons dagelijks voedsel bevat soja. Natuurlijk kennen we sojaolie en sojasaus, maar soja wordt ook verwerkt in margarines, bak- en braad- producten, kant-en-klaar- maaltijden, koekjes, soepen, sauzen, pizza's enz. En bevat waardevolle voedingsstoffen. In de Verenigde Staten, waar de Nederlandse soja van- daan komt, wordt de soja- plant sinds kort genetisch gemodificeerd; dat wil zeg- gen dat de sojaplant zodanig wordt aangepast, dat bij het telen minder bestrijdings- middelen nodig zijn. De smaak en kwaliteit van de sojabonen is gelijk gebleven. De Europese Unie, de Neder landse Overheid en de Con- sumentenbond hebben de nieuwe soja uitgebreid ge- toetst en goedgekeurd. Als u ineer wilt weten over dit onderwerp, kunt u terecht bij de volgende organisaties: Consumentenbond tel.: (070) 445 44 90 (elke werk- dag van 9.00 -12.00 uur) Voorlichtingsbureau voor de Voeding tel.: (070) 351 08 10 (elke werk- dag van 12.00 -16.00 uur) Voorlichtingsbureau Margarine, Vetten en Olien tel.: (06) 099 88 10 (gratis, elke werkdag van 12.00 - 16.00 uur), waar u de (gratis) brochure 'Een actuele kijk op olien en vetten' kunt aan- vragen. IS ijna alle Nederlanders a besmeren hun brood, voor ze het beleggen. En de keus is ruim, wat dat betreft: we kunnen kiezen uit room- boter, margarine, dieetmar- garine en halvarine. Maar wat zijn nu precies de ver- schillen tussen die vier? Roomboter en margarine bevatten evenveel vet, name- lijk 80 Het verschil tussen deze twee is, dat roomboter uit dierlijke (melk)vetten bestaat en margarine voor- namelijk uit plantaardige olien en vetten. Halvarine, zoals de naam al zegt, bevat de helft van die 80 vet, dus 40 Halvarine is dus het- zelfde als 'light' margarine. Dieetmargarine bevat niet noodzakelijk minder vet dan margarine, maar wel andere soorten vet. Het woordje 'dieet' slaat niet op een dieet met minder calorieen, maar op een cholesterolverlagend dieet. Dieetmargarine mag pas zo heten als minstens 60 van de totale hoeveel- heid vet uit meervoudig onverzadigde vetzuren bestaat. Ongetwijfeld kent u ze al, de pittige rijstcrackers van Albert Heijn. Heerlijk bij de borrel of zomaar als tussendoortje. Ze zijn gemaakt op basis van rijstmeel en oosterse ingredienten als sojasaus en Aziatische specerijen. Vier verschillende soorten rijstcrackers waren al geruime tijd bij Albert Heijn te koop: Hot Krokantjes (pittige chilismaak), Curry Krokantjes (kerriesmaak), Rijstcrackermix (pittig en gevarieerd) en Tokyo Mix (licht pittig en gevarieerd). Het assortment is sinds kort uitgebreid met vier nieuwe soorten. De Japanse Blaadjes de Konoha Salad (beide in de vorm van boom- blaadjes), de Bon Bori Mix en de Yamato Mix. De Konoha Salad heeft de meest neutrale smaak; misschien een goede 'starter' voor wie nog niet met de rijst crackers heeft kennis- gemaakt. U vindt de rijstcrackers in de grotere Albert Heijn-winkels, in het schap met verse verpakte noten.

Allerhande | 1997 | | pagina 43