In oosterse sferen Vitaminer kiemen et veelzijdig gebruik van kruiden MILIEUBEWUST Zorg achter de scherr EN HANDIG VERPAKKEN KRUIDE> BOEK M rige kiemen van verschil is duidelijk n, tauge is korter Tauge en alfalfa zijn de knap een oosterse bonensoort. Hei te zien: alfalfa is lang en haai en dikker. Beide hebben hier en daar nog hun bruine zaadjes en zachtgroene groeikopjes, wat de witte kiemen een mooi pastelachtig uiteriijk geeft. Tauge en alfalfa bevauen veel vitamine B. U kunt ze rauw, gebakken of geblancheerd eten, heerlijk in oosterse schoteis of in een salade. De kiemsoorten worden voor Albert Heijn geproduceerd onder het keurmerk 'Aarde Waarde', dat staat voor gecontroleerde teelt die voldoet aan de meest strenge eisen wat kwaliteit en milieu betreft. Alfalfa is verkrijgbaar in een verpakking van 100 g. Tauge is per 250 gram verpakt. Tauge maakt ook onderdeel uit van groentemixen zoals Chinese groentemix, Nasi/bamimix, Tjap tjoymix en Bamipakket. Alsof u op vakantie bent in ptisch oord jmij Voor warme oosterse sferen kunt u ieder weekend terecht in Beverwijk en Rijswijk. Daar zijn grote oosterse binnenmarkten, waar kooplieden en koks zich niet laten afschrikken door het Hollandse winterweer. Het ruikt er altijd lekker kruidig en de exotische koopwaar ligt er uitgestald alsof u op vakantie bent in zonnige oorden als Indonesie of Thailand. De Oosterse Markt, Randweg 59 in Beverwijk (bij de Zwarte Markt) is's zaterdags open van 8.00 tot 16.30 uur, 's zondags van 8.00 tot 17.30 uur. De toegang is gratis. Darling Market, Volmerlaan 12 in Rijswijk is elk weekend geopend van 9.00 tot 22.00 uur. De toegang is 5 gulden per persoon. Voor 25 gulden is een Darling Jaarpaspoort te koop dat een jaar vrij toegang geeft. U merkt het niet altijd, maar Albert Heijn is voortdurend bczig verpakkingen aan de kaak te stellen en daarbij te proberen zo milieuvriendelijk mogelijk te werk te gaan. Neem de transportverpakkingen. Het witte karton wordt steeds meer vervangen door bruin karton. Bovendien wordt de overtollige bedrukking in vier a vijf kleuren teruggebracht naar een kleuropdruk. Over dit soort praktische en milieubewuste handigheidjes wordt bij Albert Heijn nagedacht door een verpakkingstechnoloog. Hij is dagelijks in de weer verpakkingen beter en milieu- vriendelijker te maken, van het groot- transport tot aan de draagtas van de klant, die wordt gemaakt van binnen het bedrijf ingezameld gerecycled plastic. /Wet een handige kleine kruidengids Een inspirerend boek, 'Het Krui- denboek' van Jane Newdick. Het boek bevat talloze prachtige foto's, die ook de liefhebbers van rnooie serviezen doet watertan- den. Jane Newdick geeft niet alleen recepten met kruiden en culinaire tips, ze vertelt ook hoe kruiden creatief en decoratief kunnen worden gebruikt. Achterin het boek zit een handige kleine kruidengids, met bijzonderheden per plant. Daarbij ook de adressen van botanische tuinen met een kruidentuin, van Haren in Groningen tot en met Steyl in Limburg. Het boek is verkrijgbaar in de boekhandel. Titel: Het Kruiden- boek; door Jane Newdick. Uitgeverij: Zuid Boekproducties, Lisse. Prijs: 29,95, ISBN 90 6248 828 5 HET 42 AllerHande

Allerhande | 1997 | | pagina 42