Het lekkerste van twee wijn-werelden: Le Challenge Wijn van de maand in het kort Er zijn oude en nieuwe wijnlanden. In Le Challenge, de wijn van deze maand, worden die twee 'werelden' verenigd. Want deze wijn komt uit Frankrijk, maar is door Australiers gemaakt. n het algemeen gezegd smaakt Australische rode wijn vol, soepel, fruitig en kruidig. Zet je er een vergelijkbare Franse wijn naast, dan is die meestal iets frisser en heeft het aangenaam stroeve van de zachte tannines. In Le Challenge, de wijn van deze maand, zijn die typisch Australische en Franse trek- jes gecombineerd. Niet zo verwonderlijk als u weet dat het om een wijn gaat uit het Franse zuiden. gemaakt van Franse druiven, maar gepro- duceerd door Australische wijnmakers. De uitdaging Emigranten namen druiven- stokken vanuit Europa mee naar hun nieuwe wereld: Australie. Ze probeerden wij- nen te maken die zo veel mogelijk leken op de wijnen uit hun land van herkomst. Dat lukte maar gedeeltelijk, want in Australie kregen ze te maken met andere bodemsoorten en een veel heter klimaat. De wijze van druiven telen en wijn berei- den moest worden aange- past. In de afgelopen eeuw haalden de Australische wijnmakers hun wijnkennis vanuit de hele wereld. Ze experimenteerden net zo- lang totdat ze hun ideale Australische wijn op de markt konden brengen. Sommigen slaagden daar heel goed in, onder andere de makers van Le Challenge. Voor hen bleef er toen nog een uitdaging over. Zij wil- den, met al hun knowhow, een wijn maken in het land van de klassiekers: Frank rijk. Het resultaat is Le Chal lenge uit l'Aude, een wijngebied in het zuiden van Frankrijk. Vol en fris In Le Challenge is het lekker ste van twee wijnwerelden te proeven. De wijn zit boor- devol fruit, is zacht en vol van smaak. Typisch Austra- FRUITIGE WIJN MET EEN STEVIGE KAAS Bij zo'n fruitige, voile wijn past een stevige kaas die ook iets fris heeft. Bijvoorbeeld een lichte pikante Zaanlander. Door z'n rijping heeft deze kaas een wat vastere structuur en smaakt hij lekker hartig en zelfs wat fris-zilt. lisch. Maar tegelijkertijd heeft hij het frisse, tikkeltje kruidige en aangenaam stroeve dat zo kenmerkend is voor wijnen uit het Franse zuiden. Het is een heerlijke wijn om zo te drinken, maar kan ook prima aan tafel wor den geschonken. Naam: Le Challenge, Vin de Pays de l'Aude 1996 Smaak: fruitig (framboos, bosvruchten), fris, tikkeltje kruidig, vol Serveertemperatuur: 16 a 17 °C Lekker bij: gegrilde entrecote, goulash, stamppot, chili con carne, belegen Edammer, lichte pikante Zaanlander Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 5,95 AllerHande 41

Allerhande | 1997 | | pagina 41