Vrojijk voorjaars bodes servetten ierlijke Geurige kamerplanten AllerHande I nterieur I m Ceef uw huis sfeer 'Natuurlijk' parfum Bloemen kunnen een heerlijke geur verspreiden. In de winter is de gardenia een kamerplant die daar volop aan meewerkt. Uitbundig bloeiend met prachtige witte bloemen die het huis met een heerlijke geur vervullen. De gardenia heeft wel aandacht nodig: veel licht, regelmatig water geven en besproeien met lauw water. Een u Weg met stuifmeel Prachtig, een boeket lelies in huis. Het stuifmeel van lelies kan echter hardnekkige vlek- ken op uw kieding veroorza- ken. Verwijder het zodra het met de kieding in aanraking is gekomen met 'n stukje plakband. Genoeg van de winter en zin in de lente? Met bolbloemen haalt u alvast het voorjaar in huis. sfeervol Bolbloemen zijn er op verlicht het moment in etentje krijgt extra sfeer als ZOVeel SOOften dat het 'gewone' peertje in uw iedereen er wel iets tafellamp vervangt door van zijn of haar een flame-lamp smaak tussen vindt. De bekendste zijn de tulp, de narcis en de hyacint, maar lelies, amaryllissen, blauwe druifjes en krokussen behoren ook tot deze fami- lie. Ze zijn zowel verkrijgbaar als snij- bloemen als op pot. Het leuke van bolbloemen op pot is dat je ze ziet groeien. En ze blijven lang mooi, afhankelijk van de soort zo'n twee tot vier weken. Mits ze regel matig water krijgen doen ze het goed op zowel een lichte als een donkere plek. Let wel op de temperatuur: hoe warmer de plek waar de bloemen staan, hoe sneller ze zijn uitgebloeid. Daarna kan de bol de tuin in, om een jaar later weer tot een mooie bloem uit te bloeien. Een servet bij het eten is niet alleen prak- tisch, het staat ook feestelijk. Zeker ais ze mooi zijn neergelegd. Dat hoeft niet inge- wikkeld te zijn: vouw het servet uit, pak het puntje in het midden en trek het servet voor eenderde door een servetring, Gebruikt u papieren servetten, dan kan Als snijbloemen kunt u bolbloemen met andere bloemen combineren. Narcissen vormen hierop een uitzondering, omdat de stelen na het aansnijden slijm afgeven dat schadelijk is voor de andere bloemen. Daar is echter wel een oplossing voor bedacht. Zet narcissen na het aansnijden van de stelen apart in een vaas met ruim water en laat ze een nacht staan. Zo kan het slijm uit de stelen trekken. Spoel de stelen de volgende dag voorzichtig a fonder koud stromend water om het slijm te verwijderen. Snijd de stelen hierna niet meer aan. Nu kunnen de narcissen samengevoegd worden met andere bloemen. Koop tulpen en narcissen pas als ze flink kleur hebben en laatze thuis een uurtje acclimatiseren in handwarm water met het papier er nog omheen. een servet weinig volume geven. Een leuke oplossing daarvoor is om twee of drie ser vetten in verschillende, bij elkaar passende kleuren (bijvoorbeeld terra en bordeaux) of motieven (bijvoorbeeld effen en geruit) op elkaar te leggen en op dezelfde manier door de servetring te trekken. Allc genoemde bloemen en planten zijn verkrijgbaar bij Albert Heijn-winkels met een bloemenen plantenafdeling. AllerHande 51

Allerhande | 1997 | | pagina 51