Topkwaliteit messen Albert Heijn Bij Albert Heijn kunt u sparen voor een schitterende Zwilling messenset. Bij elke aankoop van vlees, wild en gevogelte ter waarde van 5,- krijgt u een MesPuntje. Een voile spaarkaart (met 10 MesPuntjes) geeft u 10,- korting op een onderdeel van de messenset. U kunt de messen en het blok afzonderlijk kopen, zodat u uit- eindelijk een complete set van topkwaliteit in huis hebt. U kunt de messenset en het blok ook zonder te sparen kopen bij Albert Heijn, maar met de voile spaarkaarten krijgt u natuurlijk een aan- zienlijke korting. U kunt in de informatiefolder (met spaarkaart) lezen wat de prijsverschillen zijn. In het messenblok zitten vijf verschillende messen met elk een eigen functie. Het aanzet- staal, de keuken- schaar en natuur lijk het beuken- houten blok com- pleteren het geheel. Keukenmesie Een keukenmesje is echt onmisbaar in de keuken, want u kunt het voor veel snijklusjes gebruiken. Bijvoorbeeld voor het snipperen van een ui, het schillen van fruit, het snijden van groenten voor bijvoorbeeld garnering en het snijden van plak- ken worst en kaas in blokjes of reepjes. Het keu kenmesje is heel handzaam door het korte, spitse lemmet. Tomatenmesie CT Het korte kartelmes van het tomatenmesje snijdt makkelijk door het sorns wat taaie schilletje van tomaten, zodat u mooie plakjes krijgt. Het mesje kan ook worden gebruikt voor andere ingredien- ten die van buiten hard of taai zijn en van binnen zacht. Denk bijvoorbeeld aan kiwi's, passievruch- ten, worst en kleine harde broodjes. Vleesmes --Aiifei Met het vlijmscherpe, dunne lemmet van het vleesmes kunt u heel eenvoudig vlees in dikke en flinterdunne plakken, blokjes of reepjes snijden. Rauw of gaar vlees, dik of dun vlees; het vleesmes glijdt er soepel doorheen. Broodmes Het broodmes heeft een lang kartellemmet waar- mee u elke broodsoort in mooie sneetjes kunt snijden. Voordeel van het snijden van brood met een kartelmes is dat het veel min der kruim veroor- zaakt dan een glad mes. Koksmes Met het koksmes kunt u als een echte kok groen ten en kruiden fijnsnijden. Zet het mes met de punt op de snij plank en laat als het ware telkens het lemmet op het product vallen. Door de spe- ciale vorm en het gewicht van het lemmet snijdt het zo dwars door de groente. Houd hierbij uw vingertopjes iets naar binnen gebogen bij het vasthouden van de groente, dan kunt u zichzelf niet in de vingers snijden. Aanzetstaal Houd het aanzetstaal in uw ene hand en beweeg met uw andere hand het mes in de snijrichting vrij losjes over het staal. Begin met de punt van het mes bovenaan het aanzetstaal en laat het mes zo glijden dat het handvat van het mes eindigt onderaan het aanzetstaal. Herhaal dit twee tot driemaal. Het aanzetstaal is niet voor het slijpen van de messen, maar echt alleen om de messen scherp te houden. Bij het snijden ontstaan namelijk kleine braampjes op de messen. Door die braampjes telkens te verwijderen met het aanzetstaal houdt u de messen scherp. Het aanzetstaal is alleen bedoeld voor de gladde messen, dus nooit voor het gekartelde broodmes en het tomatenmesje. BEHANDEL DE MESSEN MET ZORG U maakt deze messen schoon door ze even onder beet stromend water af te spoelen. Wilt u ze in de vaatwasmachine wassen, wrijf de heften dan naderhand in met wat olie. Zo blijven ze mooi glanzend. Keukenschaar Een pak of een zakje openknippen, een plak- bandje doorknippen, verse kruiden knippen; alle- maal handelingen die u in de keuken regelmatig uitvoert. Een schaar binnen handbereik is dan ook heel handig. In het mes senblok is daarom ook ruimte voor de keuken schaar. Deze keukenschaar heeft als extraatje een spe- ciale opening waarmee u heel makkelijk doppen van flessen kunt draaien. AllerHande 49

Allerhande | 1997 | | pagina 49