V Voor fijnproevers heeft Albert Heijn onder de naam Perla Gourmet zes nieuwe soorten koffie ge'introduceerd. Ze zijn gemaakt van de beste koffiebonen uit de beste koffielan- den. Het is fascinerend om - net als bij wijn - de verschillen te proeven. En natuurlijk is uw kerstdiner een uitgelezen moment om een van deze bijzondere koffies te serveren. De nieuwe soorten Perla Gourmet koffie zitten in een fraaie, geheel nieuw type verpakking. erreweg de meeste koffie die u drinkt, bestaat uit een melange van diverse soorten koffiebonen, afkom- stig uit verschillende landen waar koffie geteeld wordt. De diverse koffiesma- ken die u kent, zijn dus bijna altijd treaties van de koffiebranders die deze melanges samenstellen. Veel koffiedrinkers hebben dan ook geen idee hoe koffie uit bijvoorbeeld Java of Guatemala smaakt. Er is wereldwijd een enorrne varieteit aan koffie-origines met elk hun eigen specifieke smaak en aroma. Dit komt omdat de omstandigheden waaron- der de bonen geteeld worden in ieder gebied weer anders zijn. En die verschillen proef je terug in de koffie. Pure origines Om u kennis te laten maken met de smaak van pure koffie-origines, heeft Albert Heijn onlangs de nieuwe landenreeks Perla Gour met geintroduceerd. De lcoffie-inkopers heb ben voor deze reeks de beste en lelckerste Arabica-kofliebonen geselecteerd. Zo is de Java gunung blau, afkomstig van een van oorsprong Hollandse plantage, een heel bij zondere koffie. Deze plantage ligt op een vul- kanisch plateau en dat levert een pittige koffie op met een vol aroma en peperachtige smaak. Deze koffie vormt een voortreffelijke afsluiting van een diner, evenals de Kenya massai en de Guatemala antigua. De Brasil santos daarentegen is veel milder en geschikt voor elk moment van de dag. Voor wie de voorkeur geeft aan cafeinevrije koffie, is de Columbia supremo in de reeks opgeno- men. De Milano espresso bestaat uit een dub- bel gebrande melange van diverse Arabica bonen en een uitgelezen kwaliteit Robusta bonen (250 g, 4,75 0©). KrACHT, GEUR EN R1NSHE1D Om u op weg te helpen in uw ontdekkings- tocht naar koffie-origines, vermelden de inkopers bij iedere koffiesoort de cijfers die zij geven aan de koffiekenmerken body, fla vour en acidity. Body is de kracht die u proeft; hoe pittiger de koffie, hoe hoger het cijfer. Flavour staat voor de geur en het aroma van de koffie. En het cijfer voor aci dity ten slotte, geeft de zuurgraad, de rins- heid van koffie aan. Daar kunt u zich misschien weinig bij voorstellen maar als u de rinse Kenya massai drinkt naast de min der rinse Brasil santos, proeft u zonder meer het verschil. En de komende tijd krijgt u in de Albert Heijn-winkels volop gelegenheid om de soorten eens te proeven. Koffie met chocoladelekkernijen Het genot van een lekker kopje koffie wordt nog groter als dit vergezeld gaat van een ver- fijnde chocoladedelicatesse. En daarvoor lenen de drie nieuwe lekkemijen uit het assortiment gechocolateerde noten van Albert Heijn zich bij uitstek. Allereerst de Truffel Pecans. Dit zijn in chocolade gehulde verse pecannoten, die voorzien zijn van een laagje cacaopoeder. Daamaast kunt u nu ook genie ten van in de Indische zon gerijpte cas- hewnoten die gedoopt zijn in een luxueuze laag mellcchocolade. Of u kunt kiezen voor de Chocolade Kokos Mini's. Dit zijn hagel- witte kokosblokjes uit Thailand, gedompeld in yoghurt en melkchocolade. Voor het om- hulsel van alle drie de lekkernijen is de fijn- ste Belgische chocolade gebruikt. Verkrijg- baar in cupjes in het verse notenschap. GEURIGE KERSTTHEE Speciaal voor de kerst heeft Albert Heijn Kerstthee (J 2,29). De smaak van de thee kent u misschien al; deze thee werd namelijk vorig jaar vlak voor de kerstdagen aan alle Albert Heijn-klanten uitgedeeld. De thee is heel kruidig en ruikt naar onder andere kruidnagel, laurier en jeneverbes. Zolang de voorraad strekt. AllerHande 97

Allerhande | 1996 | | pagina 97