Klassieke UIT HET Topjaar 1990 Bij een stijlvol kerstdiner past een klassieke, rijpe rode wijn. De wijnen uit het topjaar 1990 zijn zo ver! Kerstwijnen oewel het vooijaar Hin 1990 niet ideaal voor de wijnbouw was. maakte de zonnige zomer veel goed. De regen kwam op tijd en er werd onder ideale omstan- digheden geoogst. De drui- ven zaten boordevol zoet sap en bevatten ook genoeg ffis zuur. Het verrukkelijke resultaat kunt u nu proeven. Chateauneuf du Pape Grande Cuvee 1990 AOC ChAteauneuf-du-Pape In een Chateauneuf-du-Pape kunnen maar liefst 13 ver- schillende draivensoorten voorkomen. Misschien dat VERKOOP1N FORM ATI E ACCESSOIRES OP BLADZIjDE 111 juist daardoor in deze rode Rhonewijn zoveel geur- en smaaknuances zijn te ont- dekken. Rijp donkerrood fruit, kruiden en specerijen komt u erin tegen. Het is een voile, krachtige rode wijn die goed past bij (gestoofde) wildgerechten, rund- en var- kensvlees en bij pittige, pikante kaassoorten zoals oveijarige Goudse. Serveertemperatuur: 17 a 18 X Prijs: f 19,95* Chateau du Grand Bois 1990 AOC Lalande-de-Pomerol Lalande-de-Pomerol ligt vlak- bij Pomerol en Saint-Emilion in de Bordeaux. Hier worden zachte, ronde wijnen van de merlotdruif gemaakt. Deze donkerrode wijn ruikt en smaakt naar rijp fruit, rozij- nen en kruiden. Hij heeft ook iets aards en dat maakt'm heel geschikt om met gerech- ten als gestoofd rundvlees, varkensfricandeau met pad- destoelen en eendenborst met portsaus te combineren. Serveertemperatuur: 18 °C Prijs: f 19,95* Iaudun 1990 AOC Cotes du Rhone Villages Lekker kruidig, fruitig, vol, stevig en heel soepel: dat is deze Cotes du Rhone Villa ges. Een ideale wijn om bij wildpate, kalkoen met compote en allerlei vlees- gerechten te schenken. Ook heerlijk bij een stukje bele- gen boerenkaas. Serveertemperatuur: 16 a 18 X Prijs: J 9,95* Les Go£lettes 1990 AOC Bandol Helemaal uit het zuiden van de Provence komt deze Bandol. De wijn is stevig en fijn tegelijk. Naast fruit, kruiden en iets bloemigs is ook het vanille-aroma duide- lijk te proeven. Dit verraadt de rijping op eiken vaten. Prima wijn om bij vlees-, gevogelte- en wildgerechten met knoflook, tijm en roze- marijn te serveren. Serveertemperatuur: 17 a 18 X Prijs: f 9,95* Chateau Marcillac 1990 AOC Bordeaux Sappig maar ook stevig: dat zijn deze klassieke rode Bor deaux's. Door het rijpe fruit en de zachte, nog een tikkel- tje stroeve tannines passen de wijnen perfect bij bief- stuk met gestoofde sjalotten en champignons, varkens- haas met (milde) pepersaus, gebraden konijn met prui- men en bij pittig belegen kaassoorten. Serveertemperatuur: 17 a 18 X Prijs: f 8,95* Duca di Croce 1990 DOC Chianti Classico Riserva Deze soepele Chianti ruikt en smaakt naar rijp fruit en heeft ook iets kruidigs. Ver- rukkelijk bij lamsbout, lamskoteletten, varkensrol- lade, kalfsrolletjes met kaas en rauwe ham en bij een pit tige, harde (verse) Parme- zaan of Pecorino. Serveertemperatuur: 17 a 18 °C Prijs:/11,95* Vina Sogato Reserva 1990 LaMancha Uit het hart van Spanje komt deze bruinrode, geu- rige wijn. Rijpjam-achtig fruit, specerijen en het zwoele vanillearoma van de rijping op hout komen dui- delijk naar voren. De wijn is uitgesproken vol en zacht en past daardoor prima bij gestoofde vlees- en wildscho- tels met sjalotten, knoflook, tomaat en zoete paprika. Serveertemperatuur: 18 °C Prijs: f 6,95* Chateau Guiraud 1990 AOC Cotes de Bourg Bij het punt waar de Garonne en de Dordogne in het Bordeaux-gebied samen- vloeien, liggen de heuvels van Bourg. Daar worden ste- vige rode wijnen gemaakt, die hun aanvankelijke stroef- heid met de jaren prijs- geven. Na zes jaar rijping is deze rnooie Cotes de Bourg bijna op z'n best. Hij is goed gezelschap voor pittige gerechten. zoals een toume- dos met roquefortsaus, en een kruidig kaasplateau. Serveertemperatuur: 17 a I8X Prijs: f 9,95* Zolang de voorraad strekt. IDEALE COMBINATIES 1990 was niet alleen in Frankrijk, maar ook in Itaiie en Spanje een goed jaar. Albert Heijn selecteerde vijf Franse, een Spaanse en een Italiaanse kerst- wijn. Stuk voor stuk heerlijke wijnen, maar alle- maal met een eigen, ander karakter. U kiest dus precies die wijn die bij u en bij uw kerstmenu past. 92 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 92