Steeds Meer Mooie Mousserende Wijnen 1 I u ^mpow In de hele wijnwereld wordt geprobeerd een mousse rende wijn te maken die op champagne lijkt. Doordat het klimaat, de bodem, de aangeplante druivensoorten en de smaak van de wijnmaker overal anders zijn, ont- staat er een scala aan mous serende wijnen met elk een eigen smaak en karakter. Uit Duitsland: Sekt Schloss Lindelbrunn Veel eenvoudiger dan alle andere mousserende wij nen, maar toch een lekker sprankelend drankje is deze Duitse Sekt. Hij smaakt milddroog en is een tikkel- tje bloemig. Prijs:/8,95* Uit Zuid-Afrika: Montestell 1993 In het Zuid-Afrikaans heet champagne 'vonkelwijn'. En dat is wat deze Montestell doet: hij fonkelt in het glas. Het is een uitgesproken frisse mousserende witte wijn. Prijs: van 17,95 voor 15,95* Uit Spanje: Freixenet In de Spaanse Penedes wor- den fantastische mousse rende wijnen gemaakt. Deze Freixenet is daar een voor- beeld van. De smaak is fris, fruitig en lekker vol. Extraatje: deze maand krijgt u bij Freixenet Cordon Negro een gouden potlood waarmee u bijvoorbeeld een nieuwjaarswens op de mat- glazen fles kunt schrijven. Prijs:/15,95* Uit de Loirevallei: Acker- man Brut of Demi-sec Lekker licht, fris en spranke lend is deze milde, mousse rende wijn uit Saumur in het Loiregebied. Prima om zo te drinken, om het nieuwe jaar mee te begin- nen en om bij (visjvoorafjes te schenken. De Brut is mild droog, de demi-sec is fris- zoet. Tijdelijk krijgt u bij twee flessen een speciale <1 O; 8TEI 4 ttumBilflflii - afsluitdop cadeau. Prijs: 2 flessen met speciale champagne-afsluitdop 25/ Cidre Chevalier Blanche: Mousserende Appelwijn Mousserende appelwijn: dat is cider. Hij heeft een tame- lijk voile, tikkeltje rinse, zachtzoete smaak. Eigenlijk past dit bubbeldrankje het allerbeste bij oliebollen en appelbeignets. Prijs:/2,95* *Zolang de voorraad strekt VOOR DE KLEINTJES: CHAMPOMY Champomy is een bruisend goudgeel drankje dat spre- kend op champagne lijkt, maar geen alcohol bevat. Ideaal als kinderchampagne of voor wie alcoholvrij wil meeproosten. Prijs: 5,95* VERKOOP1NFORMAT1E ACCESSOIRES OP BLADZIJDE III AllerHande 105

Allerhande | 1996 | | pagina 105