Nicolas Fe Een Nieuwe Topchampagne Li Exclusief voor Nederland introduceert Albert Heijn een nieuw top- merk voor champagne: Nicolas Feuillatte. Een champagne met een nog niet zo lange, maar wel fraaie geschiedenis en - wat belangrijker is - een fantastische Premier Cru-kwaliteit. hampagne is chique. Champagne is feeste- lijk. Champagne is niet goedkoop. Maar: cham pagne is vooral heel erg lek- ker. En dat niet elke champagne precies het- zelfde smaakt, bewijst het assortment dat nu bij Albert Heijn in de winkel staat. Alleen echte cham pagne mag ook werkelijk champagne heten. Deze ver- fijnde, mild mousserende witte wijn vvordt in de Cham pagne, het noordelijkste wijngebied van Frankrijk, gemaakt. Het is hier maar net warm genoeg om de druiven te laten rijpen, er valt veel regen en de bodem bestaat uit een honderden meters dikke krijtlaag. Bepaald geen ideale omstan- digheden voor de wijnbouw en toch is dit de enige streek ter wereld waar zo'n bijzon- dere mousserende wijn kan worden gemaakt. Van witte en blauwe DRUIVEN Voor champagne worden drie druivensoorten gebruikt: de witte chardon- nay en de blauwe pinot noir en pinot meunier. Het is een zogenaamde assemblage, samengesteld uit de drie genoemde druivensoorten en dan bovendien van wij- nen uit verschillende jaren. Alleen op deze manier kan een producent ervoor zorgen dat zijn champagne elk jaar dezelfde stijl, smaak en kwa- liteit heeft. Hoewel de geur, smaak en ook de bubbels per huis wisselen, is champagne altijd een frisse, fruitige, mousserende wijn. Lees verder op bladzijde 103. T 1 'Een champagne die de wangen kietelt, zodat je vanzelf gaat glimlachen,' zo wordt de voor Nederland nieuwe Champagne Brut Premier Cru van Nicolas Feuillatte (hierboven in zijn wijngaard) door wijnkenners omschreven. Speciaal voor de decembermaand is deze champagne verkrijgbaar in een feestelijk gedecoreerde cadeauverpakking. De normale prijs is 49,95* maar ter gele- genheid van de feestdagen wordt deze fles nu in een speciale cadeauverpakking voor 44,95* aangeboden. Alleen wijnen van supe rieure kwaliteit krijgen het predikaat Pre mier Cru. Zolang de voorraad strekt. 100 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 100