P 2 AllerHande KLANTENSERVICE Vraag antwoord Kan rookworst ook koud worden qeqeten? Ik eet regelmatig rookworst. Is het noodzakelijk om deze altijd te ver- warmen voor gebruik of kan ik rook worst ook koud in plakjes gesneden op de boterham eten? Dhr. B. te a. Er zijn twee soorten rookworsten: vacuiim- verpakte en de verse rookworsten. Va- cuiimverpakte rookworst is ook koud te consumeren, het betreft hier namelijk een gaar product. Verse rookworst moet wei voor consumptie worden verwarmd. Verse rookworst is verkrijgbaar bij de vleesbe- dieningsafdeiing. Worden er Air Miles verstrekt bij de aankoop van Albert Heijn-cadeau- bonnen? Krijg ik Air Miles bij aankoop van een Albert Heijn-cadeaubon? Mevr. G. te W. Bij aankoop van de Albert Heijn-cadeau- bonnen worden geen Air Miles verstrekt. De Air Miles worden verstrekt bij het ten gelde maken van de bon. Wat is maaqvriendelijke koffie? Ik mag wel zeggen dat ik een stevige koffiedrinker ben. De laatste tijd heb ik echter een beetje last van mijn maag. Nu heb ik gehoord dat er ook maagvriendelijke koffie te koop is. Hoe wordt deze koffie gemaakt en van welke merken zijn ze bij Albert Heijn verkrijgbaar? Dhr.T.teZ. Bij maagvriendelijke koffie worden de prikkelende en bittere stoffen aan de kof fie onttrokken. De bonen worden vobr het branden met behulp van stoom onder hoge druk van vliesjes en vetten ontdaan. Het zijn namelijk de vliesjes en de vetten die chlorogeenzuur bevatten en prikke- lend werken op de maag en darmen. Idee De Milde en van ons huismerk Perla 'extra' mild zijn maagvriendelijk. Maag vriendelijke koffie is dus net zo opwek- kend als gewone koffie, want de cafeine blijft in deze koffie behouden. Wat wordt er verstaan onder 'ruwe as'? Bij voedingswaarde op dieren- voeding staat altijd een bepaald per centage 'ruwe as'. Wat betekent dit? Mevr. E. le W. De bepaling van het ruwe-asgehalte wordt gedaan in een laboratorium. Een voorgeschreven hoeveelheid voer wordt verbrand in een laboratoriumoven. De as Wijziging van 06-nummers Voor de meest uiteenlopende vragen kunt u als Albert Heijn-klant terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn. Per 1 januari 1997 veranderen alle 06-nummers, dus ook het telefoonnummer van de Servicelijn. Alle gratis nummers veranderen in 0800-. Dit betekent dat het Servicelijnnummer van 06-0305 wijzigt in 0800-0305. Daarnaast worden de betaalde 06-nummers voortaan 0900 en de amusementlijnen 0905. die overblijft, bestaat uit zouten en mine- ralen die in het voer aanwezig zijn. Wan- neer er in het voer veel beenderen zijn verwerkt, zal het percentage hoger uitval- len dan wanneer er uitsluitend vlees ver werkt wordt. Het betekent niet dat voer met een hoger of lager percentage ruwe as per definitie beter of slechter is. Het is een wettelijke verplichting om het ruwe- asgehalte te vermelden. Wat is qemodificeerd zetmeel? Vaak lees ik op verpakkingen 'ge- modificeerd zetmeel'. Kunt u mij uit- leggen wat dit precies betekent? Mevr. A teE. Letterlijk betekent gemodi- ficeerd zetmeel; veranderd zetmeel. Het zetmeel wordt op een bepaalde manier bewerkt, meestal wordt het voorgekookt, zodat het zet meel gemakkelijk te verwer- ken is. Producten met voor- bewerkt zetmeel hoeven vaak heel kort of soms hele- maal niet te koken om ze toch te laten binden. Een voorbeeld hiervan is pud ding die met koude melk wordt gemaakt. Veel kant- en-klare levensmiddelen, zo- als via, sauzen en soepen, worden met gemodificeerd zetmeel gemaakt. I Is mai'sbrood qeschikt voor een qlutenvrij dieet? Ik heb een allergie voor gluten. Bevat maisbrood gluten? Mevr. v.d. G. te H. Het mai'sbrood dat Albert Heijn verkoopt, wordt bereid uit tarwe waarin ook mai's is verwerkt. Mai'sbrood is dus niet geschikt voor uw dieet. Wilt u meer weten over producten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH Servicelijn (06-0305) AllerHande 95

Allerhande | 1996 | | pagina 93