Een spetterend frisse douche? Of een weldadig warm bad? Een frisse douche of een lekker warm bad kan wonderen verrichten. Gebruikt u daarbij een fris en/of geurig bad- en doucheproduct, dan wordt het helemaal een waar genoegen. Zeep bestaat al eeuwenlang. Het wordt gemaakt op basis van natuurlijke olien en vetten. Het is een simpele en prima reinigingsmethode voor wie een normale tot vette huid heeft. Maar zeep is alkalisch en kan de zuurgraad van de huid uit balans brengen. Voor wie een gevoelige huid heeft, is een zeepvrij (alkalivrij) wastablet daarom beter: die tast de pH-waarde van de huid niet aan en geeft dus geen droog en trekkerig gevoel na het wassen. Bij Albert Heijn vindt u onder andere wastablet- ten van Zwitsal, Lux, AH eigen merk, Palmolive en Fa. Zeepvrije wastabletten zijn er van Dove en Sanex. Milde bad- en douchescbuim Waren vroeger vooral de geur en de frisheid belangrijk voor het kiezen van een bad- of doucheproduct, tegenwoordig eisen we meer. We willen het liefst ook dat het huidvriendelijk en verzorgend is. Veel mensen hebben namelijk een gevoelige huid die droog aanvoelt na het wassen. Bovendien douchen we tegenwoordig dagelijks - en dat betekent dus ook een grotere aanslag op de huid. Daarom zijn veel producten tegenwoordig pH-huidneutraal, hypo-allergeen of extra mild en allemaal voorzien van huidverzorgende bestand- delen. Bij Albert Heijn vindt u onder andere milde producten van: Sebamed, AH eigen merk, Infasil, Zwitsal, Dove en Sanex. mannen gebruikt) en de 'douche- en bodylotions', die de huid reinigen en tegelijk voorzien van een cremig laagje (vooral door vrouwen gebruikt). Het laatste nieuwtje is Dubbelfunctie Van alle bad- en doucheproduc- ten die gekocht worden heeft een vijfde een zogenaamde 2-in-l- functie. Die hebben dus een dub- bele taak. De bekendste zijn de 'bodyshampoos' voor het wassen van lichaam en haar (vaak door Hoe vaak 44 Procent van de vrouwen neemt weleens een bad en 42 procent van de mannen. 43 Procent van de Nederlandse bevolking heeft een bad. 98 Procent van alle mannen en vrouwen doucht. Hoe vaak? Cemiddeld zo'n S,5x per week. We douchen veel vaker dan we in bad gaan dus. Logisch, want een douche is sneller en een bad heeft tegenwoordig meer de functie van jezelf verwennen als je er tijd voor hebt. een douchegel die tegelijk reinigt en transpiratiegeur voorkomt (Odorex en Rexona). Bij Albert Heijn vindt u 2-in-l-pro- ducten van onder andere Nivea, Bade- das, Infasil, Oil of Olaz, Andrelon en Sanex. Erna: een bodylotion Het is al eerder gezegd: na het douchen of baden kan de huid droog aanvoelen. Dat komt omdat het beschermende vet- en vochtlaagje van de huid is verstoord. Alleen water al heeft dat effect, laat staan zeep en schuim. Dit laagje beschermt de huid tegen uitdroging. Het herstelt zichzelf vanzelf, maar soms duurt dat even. In de tussentijd voelt uw huid vervelend droog aan. Een bodylotion neemt dat gevoel weg doordat het moisturizers (vochtinbrengende ingredienten) bevat en de huid in staat stelt zelfvocht vast te houden. AllerHande 93

Allerhande | 1996 | | pagina 91