Veelzijdige Schiller Onlangs Verschenen Goed Georganiseerd Bij/onderi lQOH)(,I RI ^y l/ .stern" OlJDE Bekende De flessenlikker 1,95 is een oude bekende die een beetje vergeten is. Toch is deze schra- per op een lange steel heel han- dig om de laatste restjes uit flessen te halen. Ook kunt u met de flessenlikker pakken (o.a. via, yoghurt) en potten leegschra- pen. Zo gooit u geen restjes weg die anders in de fles, het pak of de pot achter zouden blijven. Voor het dun schillen van aardappels, maar ook van bijvoorbeeld appels, kom- kommers en wortels is een dunschiller (wit f 2,95 of chroom 3,25 een handig hulpmiddel. Door met het mesje langs de schil te glijden wordt deze er flin- terdun van afgeschaafd. Ook kunt u met een dunschiller decoratieve chocoladekrul- len maken van koude choco- lade of flinterdunne plakjes snijden van onder andere komkommers en courgettes. Titel: Bijzondere Hoofdgerechten door Cas Spijkers Uitgeverij: Tirion, Prijs: 34,50 ISBN: 90-5121-609-2 Het boekje 'Bijzondere Hoofgerechten' is een bunde- ling van veertig hoofdgerechten die Cas Spijkers in zijn tv-programma demonstreerde. Bij elk gerecht wordt een wijntip gegeven door Hubrecht Duijker. De recepten zijn duidelijk beschreven en voorzien van een afbeelding. Sommige gebruikte (onbekende) ingredienten worden toegelicht. Het boekje is ver- krijgbaarbij de boekhandel. Een goede voorbereiding maakt het bereiden van een (ingewikkeld) gerecht een stuk eenvoudiger. Zet voor- dat u aan de slag gaat alle ingredienten klaar. Dus weeg alles af en zet de juiste hoeveelheden in kommetjes op het aanrecht. Zo hoeft u tijdens het koken niets meer te wegen of te zoeken. Dat werkt een stuk rustiger, zodat de bereiding soepeler verloopt. SPECIALE APPELMOES Appelmoes uit pot of blik kunt u in een handomdraai iets extra's geven. Meng er wat geraspte citroen- schil door en bestrooi de appelmoes met kaneelpoeder. AllerHande 71

Allerhande | 1996 | | pagina 71