Speciaal voor JONGE KAAS Geef eens een Groene Surprise De Mooiste Gaten <e> Een rubriek vol ideeen en tips voor alle gemak in de keuken. Het schaven van jonge kaas gaat vaak wat moeilijk, omdat de zachte kaasplakjes aan de kaasschaaf blijven plakken en daardoor gaan scheuren. Met de speciale jonge kaas kaas schaaf if 7,95 heeft u daarvan geen last meer. Dit is een kaasschaaf met alleen een schaaf, dus zonder 'verlengstuk' waaraan de plakjes zouden blijven plakken. Zo snijdt u dus voortaan eenvoudig mooie plakjes jonge kaas. Voor appelplakken om te bakken of om een appeltaart mee te maken moet het klokhuis verwijderd worden. Dit gaat heel goed met een appelboor if 9,95 Zet de appelboor op de appel, precies over het steeltje en steek recht in de appel zodat de boor aan de andere kant weer uit de appel steekt. Haal de appelboor uit de appel en het klokhuis gaat vanzelf mee. Nu kunt u de appel in mooie plakken snijden. U kunt de appelboor ook gebruiken om gaatjes in deeg te maken. Zoekt u nog een originele surprise voor iemand met groene vingers? Stop bijvoorbeeld een klein cadeautje in een kleine regenlaars of in een potje en zet een plantje er bovenop (bij voorbeeld een hedera (klimop) of vetplantjes). Ook een leuk idee is een cadeauboompje. Koop een groene plant (bijvoor beeld een ficus) en hang hierin kleine cadeautjes, bonbons 6f voor een heuse geldboom: chocolademuntjes. Deze en andere planten zijn volop verkrijgbaar bij Albert Heijn-win- kels met een bloemen- en plantenafdeling. Ook kunt u iemand blij maken met een Albert Heijn-bloemenbon. BORDEN VOORVERWARMEN Borden kunt u heel snel in de magnetron voorverwarmen. Spoel magnetronbestendige borden af onder koud stromend water. Zet ze op elkaar in de magne tron en verwarm ze ca. I a 11/2 minuut op vol vermogen (700 Watt) in de magnetron. Droog de borden daarna alleen nog even af. 70 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 70