De lekkerste pannen- koeken bak je zelf De allergrootste... Wat is een poffertje? KletsKoek r:": Smikk^-lekkere pannenkoeken He: een letter erbij Eten ze in andere landen ook pannenkoeken? De grootste pannenkoek die ooit in Nederland is gebakken was van links naar rechts maar liefst ruim 10 meter breed! Daarvoor waren 450 kilo bloem, 750 liter melk en 2100 eieren nodig. Het duurde bijna 21 uur voor deze superpannenkoek klaar was. En hij smaakte ook nog lekker! Maar in Engeland kunnen ze het nog beter: daar bakten ze een pannenkoek van 3000 kilo, met een doorsnee van maar liefst 15 meter... (Bron: Guinness Record Boek) Dat is een mini-pannenkoek. Poffertjes zijn zo groot als pingpongballetjes, maar dan plat. Ze worden gebakken in een speciale pan met allemaal kuiltjes. In elk kuiltje gaat een beetje beslag, en zo kunnen er wel twintig of meer poffertjes tegelijk gebakken worden. Lekker met poedersuiker en een klontje boter! De kinderpagina van AllerHande Bakt jouw moeder ook altijd zo'n lekkere stapel pannenkoeken? Dan bof Een paar maanden geleden is er iets vreemds gebeurd met het woord pannenkoek... Er moet nu een 'n' tussen, waardoor het woord pannen koek nu zo wordt geschreven. De regels voor onze taal zijn namelijk veranderd. Dat zit zo: als het eerste stuk van een woord in het meervoud eindigt op -en, komt er een n tussen. Het meer voud van pan is pannen. Dus moet er een 'n' tus sen panne en koek. Pannenkoeken bakken is heel leuk om te doen, en helemaal niet moeilijk. Er is nu bij Albert Heijn een hele makkelijke pannenkoekmix ver- krijgbaar. Dit heb je nodig: 1 pak Green's Pan cake Mix (verkrijgbaar bij Albert Heijn water, een beetje boter of margarine. Maak het pak pannenkoekenmix open en doe er precies zoveel water bij als op het pak staat. Vouw het pak weer goed dicht en schud het een minuut lang flink hard. Het beslag is nu klaar! Bak de pannenkoeken volgens de gebruiksaan- wijzing op het pak. Daarna kun je ze eten met suiker erop, met stroop of speciale pannenkoe- kensiroop (American Pancake Syrup kun je kopen bij Albert Heijn met jam, met appel, met banaan, met kersen, met hagelslag of met bolletjes ijs... met alles wat je lekker vindt! jij! Misschien wil ze vanavond wel pannenkoeken bakken, en dan kun jij meehelpen. Op deze bladzijde vind je namelijk een makkelijk recept! Ja hoor! Elk land heeft zijn eigen pannenkoe ken. In Frankrijk bakken ze hele dunne pan nenkoeken, die ze crepes noemen. In Duitsland heten pannenkoeken Eierkuchen. In Hongarije eten ze palacsinta. kleine pan- nenkoekjes met chocoladesaus. In Rusland hebben ze blini's, en die eten ze met kaviaar (piepkleine visseneitjes) erop. De Chinese loempia is ook een soort pannenkoek, gevuld met vlees en groenten. En heb je wel eens een Mexicaanse taco gegeten? Dat is ook een pannenkoek, maar dan van mais- meel.

Allerhande | 1996 | | pagina 31