^\\\\\\\\W^ V VWW^VV E en gerecht met visfilets kan in een kwartiertje op tafel staan. Natuurlijk zijn ook deze nieuwe visfilets, net als alle andere verse vis van Albert Heijn, ver- pakt in een handige zuurstofarme verpak- king. Deze verpakking - een fris blauw schaaltje met een transparent folie boven- laagje - lekt niet en laat geen visluchtjes door. En de vis blijft langer vers. Roodbaarsfilet: rode glans Roodbaars is een mooie oranje-rode vis van zo'n 35 tot 55 cm lang, die in de noordelijke Atlantische Oceaan (bij IJsland en Green land), en in de noordelijke Noordzee tot aan Spitsbergen en in de Barentszee zwemt. Roodbaarsfilets zijn wit, maar hebben wel een mooie rode glans over de middennerf. De filets zijn wat grover en vaster van struc- tuur dan kabeljauw en heb ben een meer uitgesproken smaak. De smaak van rood baars komt het best tot zijn recht als u de filets bakt, Stoven of ffituren kan natuurlijk ook. Leng: grote kabeljauw Leng is eigenlijk een soort supergrote kabeljauw. Met een lengte van zo'n een tot anderhalve meter hoort deze vis tot de grootste in de kabeljauwfamilie. Leng komt voor in de Atlantische Oceaan bij IJsland en van Nieuw bij Noorwegen tot aan Gibraltar. Lengfilet lijkt Albert Heijn ook veel op kabeljauwfilet met mager en in de mooi wit, vast visvlees en een zachte smaak. bekende U kunt lengfilet dan ook op dezelfde manie- zuurstof- ren bereiden als kabeljauwfilet: bakken, sto- arme ven en verwerken in ovenschotels. verpakking: zeewolffilet, Zeewolf: stevig visvlees lengfilet en Zeewolf is een blauw-grijze vis van ruim een roodbaars- meter lang. Deze vis dankt zijn naam aan filet. zijn zware kop met een stevig gebit. Ook zee wolf zwemt in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan bij IJsland, Greenland en rond de Britse eilanden. Zeewolf is een vrij vette vis met een bijzonder verfijnde en heel eigen smaak. De filets hebben mooi glanzend en stevig, vast visvlees. Heel geschikt om te grillen, bakken, stoven of pocheren. AllerHande 93

Allerhande | 1996 | | pagina 97