Onmisbaar Beter Roerbakken <s> Grote Kommen, Kleine Kommen «n» IN DE KeUKEN Een zeef is een heel handig en eigenlijk onmisbaar keukenattribuut. Zeven zijn verkrijgbaar in verschil- lende soorten en maten. Het makkelijkst is een zeef met 'oren'. Deze kunt u namelijk op de kom laten rusten bij het zeven, of op de hoeken van de goot- steen om schoongespoelde groenten en fruit te laten uitlekken terwijl u verder werkt. Een zeef is ook heel handig als u geen keukenmachine of staaf- mixer hebt, maar wel zacht fruit of groenten wilt pureren. Doe de ingredienten in de zeef en wrijf ze met de bolle kant van een eetlepel door de zeef. Albert Heijn verkoopt een vaatwasmachinebesten- dige, vertinte metalen zeef met oren voor 4,95, WAT EEN AFWAS! Uitgebreid koken is lekker en leuk, maar de afwas na afloop is dan ook vaak groot. Wen u aan om tijdens het koken gebruikte attributen direct af te spoelen of zelfs als uw gerecht even moet doorkoken alvast wat af te wassen. Zo is na afloop van het eten de afwas duidelijk minder groot. Steeds meer mensen ontdekken het roerbak ken als kooktechniek. Niet zo verwonderlijk, want roerbakken is een snelle bereidingsme- thode waarbij weinig vet nodig is. Om echt lekker te roerbakken zijn houten spatels (2 stuks 2,75 en lepels (2 stuks 2,95 heel handig. Deze houten lepels heb- ben een heel kleine holling aan een kant waardoor een soort 'schep' ontstaat. Zo kunt u dus goed onder voortdurend omscheppen bakken (want dat is roerbakken in feite). Omdat de spatels van hout zijn, beschadigen ze bovendien niet de anti-aanbaklaag in uw wok of roerbakpan. Grote kommen, kleine kommen, hiervan heeft u nooit genoeg in het keuken- kastje staan. Even een sausje kloppen, een salade maken, gesneden ingredien ten in doen, een 'restje' in bewaren, olijven in presenteren en noem maar op. Overal pakt u een kom voor. Albert Heijn heeft glazen kommen in diverse maten varierend van 6 tot 23 cm 1,- tot 5,75 De kommen zijn geschikt voor oven, magnetron, koelkast en ze zijn vaatwasmachinebesten- dig. Leeg zijn de kommen eenvoudig stapelbaar. WEER KNAPPERIGE CHIPS Als u een zak chips niet in een keer opeet, worden de overgebleven chips na een tijdje wat taai. Leg ze dan ca. 5 a 10 minuten op een bakplaat midden in een op 150 °C of gasovenstand 2 voorverwarmde oven en ze zijn weer knapperig als vanouds. Ook kunt u wit keukenpapier op een bord leggen. Leg hierop een laag chips, dek af met wit keukenpapier en verwarm ze 45 a 60 seconden op vol vermogen (700 Watt) in de magnetron. AllerHande 85

Allerhande | 1996 | | pagina 89