e Grond Spruitjes: vers uit eigen land, van de koude grond, en in de herfst en wintermaanden volop verkrijgbaar bij Albert Heijn. Wie kent ze niet? En wat bieden ze toch veel mogelijkheden! ROER- GEBAKKEN SPRUITJES MET APPEL Spruitjes zijn in diver se 'ma ten' verkrijg- baar bij Albert Heijn. De kleinste zijn het fijnst van smaak. U kunt spruitjes op veel manieren bereiden: koken, smoren, stoven, ver- werken in een stamppot of salade. Wat dacht u bijvoor- beeld van spruitjesstamppot met gebakken appelparten of een salade van koude (gekookte) spruitjes, rook- vleesreepjes, meloenbolle- tjes en een wolkje creme ffaiche? Spruitjes zijn ook heerlijk als u ze kookt en daarna gratineert met ham en kaas. Ook kinderen vin- den spruitjes lekker als u ze stooft met stukjes appel of blokjes pompoen (verkrijg- baar in de grotere Albert Heijn-winkels). De zoete smaak verzacht namelijk de spruitjessmaalc die voor kin deren weleens te overheer- send is. 'Gewoon' koken Wilt u simpel maar toch lek ker spruitjes op de gewone manier eten, bereid ze dan als volgl. Kook spruitjes in ruim water met een snufje Zo groeien spruitjes: aan de stronk van de spruit- koolplant. Van een spruitkool- veld (links) komen miljoenen lekkere spruitjes. De recepten vindt u op de volgende bladzijden zout in ca. 10 tot 15 minuten (afhankelijk van de grootte) beetgaar. Ze behouden dan hun heldergroene kleur. Kook of smoor spruitjes niet te lang. Hierdoor krijgen spruitjes (en ook andere koolsoorlen) een zo typerend zware smaak en geur. AllerHande 79

Allerhande | 1996 | | pagina 83