A ZO GEMAKKELIJK IS WILD BEREIDEN LEKKER IN RODE-WIJNSAUS Hazenrugfilet bestrooien met zout en peper. In ca. 6 minuten lichtbruin en van binnen rose bakken, halver- wege keren. Hazenrugfilet in aluminumfolie warmhouden. Bak in het braadvocht I fijn- gesnipperd sjalotje. Roer hier I dl rode wijn, I bekertje creme fraiche (125 ml, AH), I eetlepel witte basterdsuiker en I in ringetjes gesneden bosuitje doorheen en laat de saus even doorkoken. Op smaak brengen met zout. Serveren met gebakken aardappeltjes en gemengde sla. Veel mensen denken bij wild aan lange bereidingstijden, bijvoorbeeld lang marineren en stoven. Vroeger gebeurde dat inderdaad met bijna al het wild. Tegenwoordig wordt wild veel verser gegeten. Het heeft daardoor geen sterke smaak, maar juist een heer- lijke zachte typische wild- smaak. En behalve stoven kan er nog veel meer met wild. U kunt wild ook bak ken, braden of bereiden in een romertopf of braadzak. Net als bij runderen is het vlees van jong wild malser dan van de oudere dieren. Ook zijn sommige delen malser dan andere. Malse stukken wild zoals hazen rugfilet of eendenborst- en parelhoenfllets kunt u het beste gewoon kort bakken. De wat minder malse stuk ken wild (bouten, stoofvlees en hele konijnen) kunt u braden en stoven. Door het toevoegen van smakelijke vloeistoffen zoals wijn, bruin bier, cognac of een fond krijgt u een smakelijke saus. Bovendien kunt u met kruiden, groenten, gerookt spek en ontbijtkoek volop varieren in smaak. De recep- ten op deze pagina's zijn alvast een voorproefje. AllerHande 71

Allerhande | 1996 | | pagina 75