D De Nieuwe Oogst Is Binnen! Ze zijn er weer: de nieuwe oogst gedroogde abrikozen, pruimen, vij- gen en gekonfijte dadels. Deze zoete lekkernijen zijn uitermate geschikt voor allerlei hapjes en gerechten. Ook de nieuwe oogst ongepelde noten is nu binnen. e gedroogde vruchten die u bij Albert Heijn kunt kopen, zijn zoet en geuren sterk. Dat komt omdat ze pas geplukt wor- den als ze goed rijp zijn. Ze hangen langer in de zon dan fruit dat vers wordt verkocht en bevatten daarom meer vruchtensuikers. In combi- natie met het secuur drogen van de vruchten zorgt dit hoge suikergehalte ervoor dat ze niet bederven, Noten: ook fruit! Niet iedereen associeert noten direct met fruit. Toch zijn noten wel degelijk vruchten, alleen met een harde schil. Het oogsten van noten, die vaak in hoge bomen groeien, kan daarom machinaal gebeuren zonder ze te beschadigen. Als de noten rijp zijn, worden ze mechanisch van de boom geschud en met grote stof- zuigers opgezogen. Daarna worden ze gereinigd, gedroogd en beoordeeld op kwaliteit. Albert Heijn heeft de noten laten borstelen met natuurlijke olie waardoor ze licht glimmen. Een harde noot kraken Het assortiment ongepelde noten van Albert Heijn bestaat uit walnoten, hazel- noten, amandelen, pecanno- ten (die in smaak sterlc lijken op walnoten) en paranoten. NOTEN UIT DE JUNGLE Paranoten groeien aan reusachtige bomen die alleen in het Amazonegebied voorkomen. De bomen worden niet gekweekt maar staan midden in de jungle. De driehoekige para noten vormen het zaad van de vruchten die deze bomen dragen. Als de vrucht rijp is, springt het zaad eruit. Dan gaat de plaatse- lijke bevolking te voet de jungle in om de noten te verzamelen. AllerHande 63

Allerhande | 1996 | | pagina 67