In' AllerHande KLANTENSERVICE Vraag Hoe moet witte wijn worden bewaard? Omdat witte wijn lekker koel moet worden gedronken, leg ik de flessen na aankoop altijd direct in de koelkast. Sorns blijft een lies wel eens een paar maanden liggen voor ik de wijn drink. Mijn vraag is of dit de juiste manier van bewaren is. Gaat de kwaliteit van witte wijn achteruit als deze bijvoor- beeld drie maanden in de koelkast blijft liggen? Dhr. p. tek. De meeste wijnen die u bij ons koopt zijn al op dronk. Het is echter geen bezwaar om ze wat langer te laten liggen. Een bewaartemperatuur voor wijn tussen de 7 en 15 °C is prima, maar 12 °C is ideaal. Wij weten natuurlijk niet hoe koud u uw koelkast hebt afgesteld. Wijn kan zelfs nog bij 2 °C worden bewaard, maar abso- luut niet lager. Waar wijn een hekel aan heeft zijn temperatuurschommelingen en tocht. Als de koelkast vaak opengaat, kan dit dus de wijn nadelig beinvloeden. Witte wijn kan het beste worden gedron ken tussen de 9 en 12 °C. antwoord Kan een korte krop worden inqevroren? Ik koop altijd een korte krop brood. Het is heerlijk en stevig brood. Het brood heeft echter een nadeel. Ik vries het altijd in en als ik het nodig heb. laat ik het in zijn geheel ontdooien. Op dat moment 'scheurt' het brood en brokkelt af. Is dit brood wel geschikt om te worden ingevroren? Dhr. s. ua. Korte krop en ook het Allinson brood bevatten veel vocht en door dit hoge vochtgehalte zijn deze soorten niet geschikt om in te vriezen. De grote ijskris- tallen beschadigen de structuur van het brood. Bovendien wordt door het invrie- zen vocht aan het brood onttrokken, waardoor het droog wordt. Als u dus brood wilt in vriezen kunt u het beste een ander bruin- of witbrood kiezen. Alle ove- rige soorten kunnen uitstekend worden ingevroren. Het brood kan worden inge vroren in de plastic zak waarin wij het verpakken en hoeft dus niet in een spe- ciale diepvrieszak te worden oververpakt. Wel adviseren wij de klanten het brood in afgepaste hoeveelheden in te vriezen, zodat u per dag dat deel laat ontdooien wat u denkt nodig te hebben. Hoelanq kan mozza- rella worden bewaard? Donderdags doe ik altijd boodschappen voor de komende week. Soms aarzel ik of ik iets zal kopen, omdat ik niet weet hoelang het kan worden bewaard. Dit vraag ik me bij- voorbeeld af bij mozzarella. Hoe lang kan ik deze verse kaas bewaren en van welke melk wordt het gemaakt? Mevr. S. te W. Wilt u meer wetcn over producten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH servicelijn (06-0305) Mozzarella wordt gemaakt van koemelk. Wij verkopen mozzarella op de zelfbedie- nings- en bij de bedienings- afdeling. Beide kaasjes zijn voorzien van een 'ten-min- ste-houdbaar-tot'-datum. De aangegeven datum be- treft een gesloten verpak- king, die in de koelkast wordt bewaard. Een ge- opende verpakking is, mits koel, 2 a 3 dagen te bewa ren. Bij het snijden van de kaas moet altijd een schoon mes worden ge- bruikt, met name als u een deel van het kaasje wilt bewaren. Wat is piment en hoe wordt het qebruikt? Ik wil graag weten wat piment is. In welke gerechten wordt het ge- bruikt? Mevr. h. te w. Piment is afkomstig van de bessen van de pimentboom die onder andere in Cuba, Jamaica en Mexico groeit. De smaak van deze specerij is nogal gemengd: peper, nootmuskaat, kaneel- poeder en kruidnagel. Vandaar dat gemalen piment ook wel wordt aangebo- den onder de naam all-spices. De toepas- sing van piment is divers. Het past in zure, zoute maar ook in zoete gerechten; het smaakt lekker in visgerechten, maar ook in vlees- of groentegerechten. Bevat Jozo Vitaalzout extra kalium? In Jozo Vitaalzout zit minder natrium. Zit er nu bijvoorbeeld extra kalium in of iets anders ter aanvul- ling? Mevr. K. te W. Jozo Vitaalzout bevat minder natrium maar heeft een verhoogd kalium- en magnesiumgehalte. Onderzoek aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam heeft aangetoond dat de combinatie van een verlaagd natriumgehaite met een ver hoogd kalium- en magnesiumgehalte een gunstig effect heeft op de bloeddruk. AllerHande 109

Allerhande | 1996 | | pagina 113