Een ander kleurtje kan wonderen doen AllerHande Doe-het-zelf-tips TIPS VOOR PERSOONLIJKE VERZORCINC Leg voor u gaat beginner) een oude handdoek over uw schouders. De vloeistof kan namelijk druppelen en vaak zijn die vlekken niet meer uit uw kleding te verwijderen. Heeft de zon uw haarpunten blonder gemaakt Hou er dan rekening mee dat een kleuring daar feller za I uitvallen. Wilt u geen risico lopen, laat dan eerst de lichte punten uit uw haar knippen. Verdeel de vloeistof niet met een kam door uw haar, maar doe dat met uw handen (in de bijgeleverde plastic handschoentjes). Zo kunt u de vloeistof veel beter verdelen. Houd altijd precies de inwerktijd aan die op de gebruiksaanwijzing staat. Pas na die inwerktijd zijn de chemische reacties afgerond en heeft uw haar de juiste kleur. Is de kleur te fel uitgevallen Een paar keer wassen met een antiroosshampoo haalt het teveel aan kleur uit uw haar, Een gewone shampoo kan soms kleurdeeltjes wegwassen, waardoor uw haarkleur wat doffer wordt. U heeft longer plezier van uw nieuwe kleurtje als u het wast met een shampoo voor gekleurd haar. Bij Albert Heijn vindt u die onder andere van Nivea, Andrelon, Elseve, diss Kur en Cuhl. <IVIA poiy COLOR AllerHande 107 Soms zijn er van die momenten dat u toe bent aan 'iets anders'. Een nieuwe haarkleur kan dan wonderen doen. Ineens staat alles veel beter en komt uw make-up weer helemaal uit de verfl Kortom: verwen uzelf eens met een kleurig tintje in het haar! genoemd, die uw haarkleur blijvend veranderen en dus moeten uitgroeien. Bij Albert Heijn vindt u Poly Color Haarverf in negen tinten. Het kleur- mengsel dringt door tot in de kern van het haar en hecht zich daar blijvend vast. Met een permanente kleuring kunt u grijze haren volledig wegwerken of uw haar tot zes tinten donkerder maken. Kiest u voor een permanente kleuring, houd er dan reke ning mee dat u het haar aan de haaraanzet elke vier tot zes weken moet bijkleuren. Een tintje lichter Een tijdelijke kleuring is ideaal als u uw haar iets donkerder of roder wilt maken. Wilt u uw haar juist lichter maken, dan heeft u een blondering nodig. Die bevat waterstofperoxide dat het pig ment uit uw haar haalt. Ongeveer vier tinten blon der kunt u worden met een blondeercreme. Albert Heijn heeft Blondissimes van l'Oreal in het assorti- ment. Omdat zo'n blondering een definitieve kleurverandering geeft, kunt u de kleur niet uit uw haar wassen. Haarkleuringen zijn in te delen in drie groepen, afhankelijk van de duurzaamheid van het resultaat. Er zijn uitwasbare kleuringen die het haar een tint geven die na een tot twee keer wassen weer verdwijnt. Met een uitwasbare kleuring is geen groot kleurverschil te bereiken, zo'n twee tinten donkerder is het maximum. Wekenlang plezier Wilt u langer plezier hebben van een kleuring, dan kunt u een semi-permanente kleuring gebrui- ken, ook wel lang houdbare kleuring of kleur- shampoo genoemd. Albert Heijn heeft in het assortiment: Poly Color Kleurshampoo in tien tin- ten, en Recital Kleurshampoo in zestien tinten. De kleur verdwijnt pas na ongeveer vier tot zes weken door het wassen, maar ook onder invloed van licht en uitgroei. Voor een semi-permanente kleuring moet u vaak de inhoud van twee flesjes of een flesje en een tube met elkaar vennengen. Het is een misverstand dat elke kleuring waarvoor gemengd moet worden een blijvende kleuring is. Dat is namelijk afhankelijk van de samenstelling van de vloeistoffen. Een semi-permanente kleu ring dringt wel dieper door in het haar dan een uitwasbare, en vooral daar waar het haar poreus is kan de kleur langer zichtbaar blijven. Ten slotte zijn er permanente kleuringen, ook wel haarverf

Allerhande | 1996 | | pagina 111