on AAN LEKKER ETEN HEBBEN WE ONZE HANDEN VOL. Ze werd tien jaargeleden geboren uit een Friese moederen 'n Ecuado- rlaanse vader. Dat weten we zo precies omdat we de natuurtoen een handje ge- holpen hebben. Al heel lang sporen we namelijk over de hele wereld onbekende aardap- pelrassen op. Die trouwens allemaal lid zljn van de nachtschadefamllle. Bloem voor bloem en met de hand krulsen we stampers en stulfmeel. Zo lukte't ons om Lady Christl te kweken: een nieuw ras dat, laten we zeg- gen, voldoet aan hoge eisen van onze moderne tljd. Neem het milieu. Lady Christl groeit veel sneller uit tot een volwassen aardappel dan de meeste van haar neven en nichten. Ze Is dus veel minder vatbaar voor zlektes. De telers die om haar aard- appelbedje staan, hebben we met zorg geselecteerd. Die mannen vertellen we tot in het kleinste detail hoe je met een echte lady moet omgaan. Dat je haar vooral niet met tonnen tegelijk in vrachtwagens moet kieperen. Maar voorzlchtig In kisten moet leggen. Zodat ze nlet kan gaan rollen. En dus geen butsen of schaafwondjes kan oplopen. De afgelopen maanden groelde Lady Christl op in haar geboorteland Nederland. Over een paar maanden ver- hulst ze naar Sicilie, dan naar Mallorca, naar Portugal en't volgend voorjaar stoppen we haar weer gewoon thuls In bed. Zo kunt u het jaar rond genieten van haar gave, ovale vormen. Van haar moole en schone schllletje. Want natuurlljk gaat ze eerst grondlg onder de douche voor ze in haar chique, roze verpakking in de wlnkel mag pronken. Zo kunt u smullen van haarveel- zijdlge karakter. Ze is namelijk een stevlge vastkoker. Lekker makkelljk In de omgang. En verrukkelijk op de tong. Je proeft zogezegd weer dat je een aard appel eet. Of u haar nu kookt, bakt, gratineert, poft of frituurt. Wat ze alleen nlet heeft, dat zljn van die mooie ogen. Van die pitten, u weet wel. Maar ja, dat is misschien maar goed ook. Want anders moest u die er toch eerst weer uit gaan zitten peuteren. En wle heeft daar tegenwoordig nog tljd voor, nietwaar? Gek elgenlljk, dat de aardappel zo lang 'n ondergeschoven kind in de keuken is geweest. Puree maakten we ervan. Jus moest erover. Veel jus, graag. Daar Is natuurlljk niets mis mee. Maar dankzij 'n lady als Christl kunnen we met de aardappel ineens een heleboel nleuwe, cullnalre kanten op. Serveer haar bljvoorbeeld maar eens keurig in haar schil, gepoft In folle en gevuld met wat crbme fraiche en bieslook. Of eet u haar llever uit de schil, In schljfjes, In olijfolle en In de oven gebakken, bestroold met wat zout, peper en vers gehakte rozemarljn?

Allerhande | 1996 | | pagina 9