De Vele Smaken van de Cabernet Sauvignon De cabernet sauvignon is en blijft de druivensoort die bij de Bordeaux hoort. Omdat hij daar voor zoveel fan- tastische wijnen zorgde, gingen wijnmakers in de hele wereld met deze druif aan de slag. Nergens werd het een Bordeaux. Wei ontston- den er wijnen met het kenmerkende karakter van de cabernet sauvignon en dat van het land van herkomst. In een typische Caber net Sauvignon ruikt en proeft u zwarte bessen of cassislimo- nade. Ook munt, potlood- slijpsel, groene paprika, viooltjes, tabak en pure cho- colade kunt u erin tegenko- men. De cabernet sauvignon is een donkerblauwe druif met dikke schil. Het sap is zeer aromatisch en bevat vrij veel tannine dat voornamelijk uit die schil komt. Dankzij deze tannines en de grote hoeveelheden smaak- en geurstoffen is de cabernet sauvignon heel geschikt om in eikenhouten vaten te laten rijpen. Lagering op vat maakt de in eerste instantie stroeve wijn zachter en soe- peler. Ontdekkingsreis naar uw FAVORIET In Bordeaux, en dan met name de Medoc en de Gra ves, is het de cabernet sauvignon die wereldbe- roemde wijnen levert. Het feit dat er zulke geweldige wijnen van gemaakt kunnen worden, is ongetwijfeld een van de redenen waarom deze druivensoort over de hele wijnwereld werd en wordt aangeplant. Een andere, belangrijke reden is: de cabernet sauvignon doet het overal. Maar de wijnen die ervan gemaakt worden, zijn uiteraard lang niet overal dezelfde. Groeit de cabernet sauvignon in een koel kli- maat, dan ontstaat een lich- ter type wijn. Een heel warm klimaat maakt dat de wijn naar gestoofd fruit ruikt, wat logger wordt en vlakker smaakt. Ook het verschil in bodem, de ligging van de wijngaard en de wijze waarop de druiven worden behandeld belnvloeden de uiteindelijke smaak. Reis mee en ontdek zelf welke Cabernet Sauvignon u het beste bevalt. 88 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 88