Kaas en Wijn: een Perfect Het traditionele kaasplateau fe) schillende soorten kaas. Met 't grote assortiment van nu kunnen liefheb- bers van bepaalde typen kaas ook een plateau helemaal op smaak samenstellen. Op deze en de volgende bladzijden doen we u wat ideeen aan de hand ora zo'n 'smaakpla- teau' samen te stellen. En daar passen natuur- lijk sommige wijnen beter bij dan andere. ijn en kaas lij- ken een beetje op elkaar. Het zijn allebei natuurproduc- (en. Wijn word! gemaakt van druiven en de smaak hangt voor een deel af van de gebruikte soort(en). De basis van kaas kan melk van onder andere koeien, geiten of schapen zijn. Het soort melk heeft veel invloed op het resultaat. Maar behalve de grondslof zijn het ook de manier van bereiden en de tijd dat het product rijpt, die de uiteindelijke structuur en smaak bepalen. Omdat zowel wijn als kaas zo veel smaaknuances kennen, is het goed mogelijk om ideale combinaties te vinden. Palet van smaken Een kaasplankje is altijd een succes, of u't nu als lunch, dessert of borrelhapje ser- veert. Meeslal wordt een pla teau uit drie a vijf soorten kaas samengesleld. Die soor ten varieren dan in smaak en structuur; van jong, romig en zacht via stevig en mild tot een harde, pittig- pikante kaas. Bij zo'n gemengd plateau heeft u een wijn nodig die bij dat scala van smaken In plaats van om de smaak, kunt u de kazen ook om hun structuur bij elkaar kiezen. Bijvoorbeeld een plateau met kazen waarin je moet bijten. Denk aan feta, Gruyere, Manchego, Pardano, Zaanlander pikant, belegen, oude of overjarige Goudse. De kazen zijn allemaal op hun eigen manier pittig. Samen met wijnen die veel geur en smaak hebben, vormen ze een prima combinatie. WIJNSUGGESTIE: Wit: Sherry Fino, droge witte port, sherry Amontillado of Oloroso. Rood: Chateauneuf-du-Pape, cepagewijn Syrah, Shiraz (Australie), Saint-Chinian, Faugeres, rode port 70 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 70