De Lekkerste Wijnen VAN HET FrANSE LAND Franse wijnen worden in kwaliteitscategorieen ingedeeld. Vin de Pays is de laagste. Toch zitten daar vaak de verrukke- lijkste wijnen met een prettige prijs tussen. U vindt er veel in het Albert Heijn-assortiment. ^et is in Frankrijk met de kwalificatie van wijnen goed gere- geld. Er zijn drie kwaliteits- of herkomstaanduidingen en die gelden voor alle wij nen. Of ze nu uit de Bor deaux, de Bourgogne of de Provence komen. Sommige gebieden kennen dan wel weer extra kwalificaties, maar de basis blijft gelijk. De Appellation (d'Origine) Con- trolee (afgekort: AC of AOC) is de hoogste en stelt allerlei eisen aan de wijn. Onder andere aan de druivensoor- ten die in een bepaald gebied en voor een speci- fieke wijn gebruikt mogen worden. Voor de Vin Deli- mite de Qualite Superieure (afgekort: VDQS) gelden soortgelijke eisen, maar dan minder streng. De VDQS is dan ook een categorie lager. De laagste officiele kwali- teitsaanduiding wordt Vin de Pays genoemd. De eisen die aan deze wijnen worden gesteld, zijn weer iets min der streng. Vin de Pays: soms beter dan een AC Vooral in het zuiden van Frankrijk worden veel Vins de Pays geproduceerd. Vin de Pays-wijnen zijn lekker soe- pel, eenvoudig, niet duur en bedoeld om jong te drinken. Het zijn de wijnen voor alle- dag. Toch komt het voor dat een Vin de Pays minstens zo goed is als een AC. De wijn heeft dan niet de AC-status omdat hij niet aan alle AC- eisen voldoet. Bijvoorbeeld omdat er druiven gebruikt zijn die eigenlijk niet in het gebied thuishoren. Steeds meer wijnboeren in het zui den van Frankrijk experi- menteren met onder andere de cabernet sauvignon, mer- lot en chardonnay. Druiven- soorten die daar volgens de wet niet thuishoren, maar waarvan wel fantastische wijnen gemaakt kunnen worden. Alleen die mogen dan geen AC heten, ook geen VDQS, maar wel Vin de Pays. Verrassende wijnen Onder de Vin de Pays kunt u dus verrassend goede wijnen tegenkomen. Heel vaak zijn het zogenaamde cepage- of bi-cepagewijnen: wijnen gemaakt van een of twee druivensoorten. Deze maand vindt u de volgende soorten Vin de Pays in het Albert Heijn-assortiment: Trois Vallees Chardonnay Een geurige, fruitige witte wijn met een frisse, zachte smaak. Prima als aperitief en als begeleider van lichte visgerechten. Trois Vallees Chardonnay: 6,95' Vin de Pays 38 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 38