AllerHande KLANTENSERVICE Vraag antwoord Kan porseIein in de magnetron? Kan het AH Porseleinen servies dat ik spaar met Promozegels in de magnetron? Mevr. B.ie A Porselein is duurzaam en hoogwaardig materiaal. Het is bestand tegen de mag netron, de vaatwasmachine en de vriezer. Alleen al te snelle temperatuurswisselin- gen, bijvoorbeeld verplaatsing uit de koelkast in een hete oven, moeten wor- den vermeden. Is het voltage van de gloeilampen veranderd? Op een gloeilamp van 40 Watt staat vermeld dat deze geschikt is voor een lichtnet van 230 Volt. Op de lamp die ik heb weggegooid stond 220 Volt. Is het voltage van de gloeilampen ver anderd en waarom? Mevr. h. te D. Het voltage is inderdaad veranderd van 220 naar 230 Volt Deze verandering heeft te maken met de nieuwe Europese Stan- daardnorm. De elektriciteitscentrales in Nederland leveren al geruime tijd 230 Volt Zit er meer vocht in de AH Plantenmargarine dan voorheen? Ik bak al jaren naar tevredcnheid in de AH Plantenmargarine (ongezouten). De laatste tijd spettert het nogal. Is er meer vocht in deze margarine ver- werkt? Mevr. B. te Z. Er is recentelijk niets aan de receptuur van de AH Plantenmargarine veranderd. Spatten kan worden veroorzaakt door het vaak in en uit de koelkast nemen van het product, want vocht kan zich namelijk ook in een product verzamelen. Door de tem- peratuurschommelingen vormt zich con- dens in en om de margarine, waardoor deze bij verhitting kan gaan spatten. I Kun je aan het AH Vaste Klantenfonds WeIke kaas bevat geen conserveermiddel? Welke kaas wordt bereid zonder con- serveermiddelen? Mevr. v.d.p. te B. Voor de bereiding van Landana kaas en AH Biogarde kaas worden er aan de melk geen conserveermiddelen toegevoegd. Het zijn 50+ kazen die minimaal 7 weken hebben gerijpt. Aan de ene kant is de smaak van deze kazen licht-pittig maar aan de andere kant zacht en romig. Op kamertemperatuur komen deze kazen het meest tot hun recht. Spareri voor porselein Met de gratis Promozegels. die u bij aankoop van iedere 25.- boodschappen krijgt, kunt u bij Albert Heijn sparen voor een hoog waardig porseleinen servies van Arzberg, dat Albert Heijn exclusief voor u laat maken. Er zijn drie complete serviezen die u onderling met elkaar kunt combineren. De zegels plakt u op een spaarkaart. Deze is verkrijgbaar in iedere Albert Heijn-winkel en geeft informatie over de spaaractie. Een voile spaarkaart vertegenwoordigt een korting van 10,-. De porseleinactie loopt tot medio 1997. deelnemen met een en/of rekening? Mijn vrouw en ik hebben een gezamen- lijke rekening. Is het mogelijk om deel- name in het AH VKF te laten re- gistreren op beider naam? Dhr. a. te K. Sinds kort is het inderdaad mogelijk om deelname in het AH Vaste Klanten Fonds te laten registreren op naam van u en uw vrouw. Voorheen was deze mogelijkheid er niet, omdat er in de ruimte voor de NAW. gegevens onvol- doende posities beschik- baar waren voor de regi- stratie van twee namen. Onlangs is het registratie- systeem gewijzigd en is deelname met een en/of rekening mogelijk gewor- den. Participanten die de naam van hun echtge- no(o)t(e) wensen toe te voegen, kunnen dit doen met gebruikmaking van het in hun bezit zijnde formulier 'wijziging participantengegevens'. Waarom moet jam wel en appelstroop niet in de koelkast worden bewaard? Men raadt altijd aan, jam na opening in de koelkast te bewaren. Waarom geldt dit niet voor bijvoorbeeld appel stroop? Mevr. K. te M. lam en appelstroop worden op geheel verschillende wijze gemaakt. Appelstroop wordt heel lang ingekookt Hierdoor wordt een optimale conserverende wer- king verkregen en kan daardoor na ope ning buiten de koelkast worden bewaard. Wilt u meer weten over producten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH servicelijn (06-0305) AllerHande 135

Allerhande | 1996 | | pagina 135