E N Goed Draaien en Keren Niet op de Kop Makkelijke Kurkentrekker Beter Smeren Bij het braden van vlees wordt meestal een vlees- vork gebruikt om het vlees te keren. Eigenlijk is dit zonde van het vlees. Door de gaatjes die de vleesvork in het vlees prikt lopen namelijk aller- lei smakelijke vleessappen uit het vlees. Om te zor- gen dat deze vleessappen in het vlees blijven (en het vlees dus malser blijft) kunt u vlees keren met behulp van een keuken- tang (f 2,95 Zo'n keukentang is ook heel handig om bijvoorbeeld (knak)worstjes uit hete vloeistof te nemen of om geffituurde gerechtjes uit 't ffituurnetje te pakken. Bewaar wijnglazen liever niet op de kop in de kast. De gla- zen nemen dan namelijk de geur op van de kastplank. Dit kan de geur en smaak van de wijn be'invloeden. EXTRA LEKKER Serveert u een heldere bouillon als voorgerecht? Roer er dan eens een scheutje (rode) wijn door. De bouillon krijgt dan een heel bijzonder accent. Het openen van een ties wijn kan soms een lastig werkje zijn. Met de juiste kurken trekker gaat de kurk er wel goed uit. Een vleugelkurken- trekker (f 3,95 zet u recht op de hals van een fles. Vervolgens draait u de spi- raal in de kurk, de 'vleugels' gaan dan automatisch orn- hoog. Duwt u nu de 'vleu gels' naar beneden, dan komt de kurk vanzelf uit de hals van de fles. Het invetten van bakvormen kan een klieder- werkje zijn. Handig hulpmiddel hierbij is een boterkwastje (f 1,95 Als u olie gebruikt of de margarine even smelt (u kunt natuurlijk ook vloeibare margarine gebrui- ken) vet u elk oppervlak zonder kliederen in. Zo'n kwastjc kunt u ook heel goed gebruiken om taart te bestrijken met losgeklopt ei of jam. LEKKER IN DRESSING Als u nog een restje wijn overheeft, gooi dat dan niet weg. Dit restje kunt u namelijk heel goed gebruiken in een bijzondere dressing. Laat dan de azijn in de dressing achterwege. AllerHande 103

Allerhande | 1996 | | pagina 103