EUKENGEHE I Goed en Schoon Snijden Wat Is Pastinaak? Haal de Heide naar Binnen Een onmisbaar keukenattribuut is de snijplank. Snijplanken zijn er in vele soorten en maten. De glazen snijplank is ech- ter wel heel handig. Hoe scherp uw messen ook zijn, ze zul- len geen kerljes achterlaten in de (nagenoeg onbreekbare) plank. Dat maakt deze snijplank ook heel hygienisch. Het oppervlak blijft immers onbeschadigd en is daardoor heel goed schoon te maken. De plank is hittebestendig tot 295 °C. Albert Heijn verkoopt een glazen snijplank 14,95 met nopjes aan de onderkant. Zo glijdt de plank niet weg tijdens het snijden. GOUDBRUIN GEBAKKEN Gebakken aardappeltjes zijn een lekker bijgerecht. Als u de aardappelschijfjes voor het bakken licht bestuift met bioem worden ze mooi goudbruin. Een rubriek vol ideeen en tips voor alle gemak in de keuken. In de nieuwe panklare groenten voor uien- soep, die nu bij uw Albert Heijn-winkel in de koelvitrine ligt, zit pastinaak. Dit is waar- schijnlijlc voor velen een onbekende groente. Pastinaak is een soort wortel met een creme- witte kleur. De smaak is licht aromatisch zoet, anijsachtig en soms iets bitter. Pasti naak is ailcomstig uit Europese landen met een gematigd ldimaat. Pastinaak is geschikt in soepen, stamppotten en stoofschotels. Rond deze tijd staat de heide volop in bloei. Het is dan ook zeer de moeite waard om een wandeling te maken door zo'n paars heide- veld. Ook binnen kunt u genieten van deze schitterende paarse gloed. De heideplant Erica gracillis is namelijk volop bij Albert Heijn verkrijgbaar. Zet in een hoekje bijvoor- beeld enkele oud uitziende potten neer met daarin deze heideplanten. Heeft u liever een andere kleur? Deze heideplant is ook ver krijgbaar met witte of rose bloemetjes. Ver krijgbaar in Albert Heijn-winkels met een bloemen- en plantenafdeling. 102 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 102