I M E N Muzikale Frietjes? MM Kipschaal voor Oven en Magnetron Onlangs Verschenen r FIJNE GEMBER Gekonfijte gember smaakt uitstekend in dressings, gebak, verschillende gerechten en ijs. Het is wel zo lekker als de gember dan heel fijn is gesneden. Dit gaat heel makkelijk als u een gemberbolletje door een knoflookpers drukt. Nee, in Triangel patat zit geen muziek. Maar wat is het dan wel? Triangel patat zijn aard- appels in langwerpige driehoeken gesneden. Deze langwerpige driehoeken zijn voorge- kookt. U kunt ze verder bereiden als gekook- te of gebakken aardappels of u kunt ze ffitu- ren. Zo krijgt u lekkere dikke frieten. Trian gel patat is verpakt per 650 gram en u vindt ze in de koelvilrine op de groenteafdeling. Een hoge glazen schaal, waarin precies een hele kip past, maakt het braden van een kip een stuk eenvoudiger. Tussentijds bedruipen om uitdrogen te voorkomen is niet meer nodig. AH verkoopt eenmalig een Pyrex Excellence kip/braadschotel (f 19,95 die u zowel in de oven als in de magnetron kunt gebruiken. Behalve voor kip is de GOED BEWAARD Een restje van een gerecht kunt u goed invriezen. Als richt- lijn geldt dat hoe minder vet een gerecht bevat, hoe langer het houdbaar is. Vet wordt namelijk snel ranzig. Bewaar een gerecht echter nooit langer dan ca. 3 maanden in een diep- vries van minimaal -18 °C of een driesterren diepvriesvak. schaal ook zeer geschikt voor het bereiden van ander gevogelte, wild en rollades. De onderschotel is op de grepen voorzien van antislipprofiel, wat het aanpakken beter mogelijk maakt. Door het speciale materiaal kan de schaal ook in de koelkast en vaatwas- machine. Reinig de schaal echter nooit met schuurmiddelen. Zolang de voorraad strekt. Titel: De zwarte koningin, door Michael Hahn Uitgeverij: Tirion, Prijs: 29,50 ISBN: 90-70206-18-8 In dit boekje staan 85 bijzondere mosselge- rechten beschreven, afkomstig uit de hele wereld. Stap voor stap krijgt u heerlijke ideeen voor o.a. soepen, voorgerechten, hoofdgerechten, salades en hapjes. In de inleiding krijgt u een aantal praktische tips en wetenswaardigheden over mosselen. Het boekje is verkrijgbaar bij de boekhandel. AllerHande 75

Allerhande | 1996 | | pagina 79