ZlLTE VERRASSINGEN IN In augustus zijn ze er al mondjesmaat, maar vanaf September kunt u weer volop MBQEH1DI en overal verse mosselen eten en kopen. Ook bij AH. Ooster- schelde varen de mossel vissers naar de percelen waar hun mossel- banken zich bevinden. osselen komen van de mosselbanken in de Oosterschelde. In april en mei gaan de kwekers mos- selzaad (dat zijn heel kleine mosselen) vangen. Dat ge- beurt vooral in de Wadden- zee. Het mosselzaad wordt in specialc per celen onder andere in de Oosterschelde overboord gezet, Daar ontwikkelt het mossel zaad zich tot echte mosselen. Als ze een- maal grool genoeg zijn wor- den ze met speciale mossel- boten weer opgevist. Aan wal begint de selectie. Koninklijke mosselen De mosselen die bij AH ver- krijgbaar zijn van Zeeland's Roem hebben het predikaat Royal gekregen. Zo'n konink- lijk kilootje beslaat uil 55 a 65 mosselen, niet klein en net niet te groot. Een lekker maatje. Als de mosselen zijn uitgezocht, worden ze schoongemaakt en verpakt. Meteen dezelfde dag brengen gekoelde transportauto's de mosselen via de distributie- centra naar de AH-winkels. Vers, vers en nog eens vers De kwaliteit van mosselen in de schelp slaat en valt met de versheid van het product. Daarom is het belangrijk dat de mosselen zo snel mogelijk vanuit zee in de winkel aan- komen. Het besle kunt u mosselen kopen op de dag dat u ze gebruikt. De mosse len zijn in speciale, geurvrije bakken (inhoud 2 kilo) ver pakt, dus u kunt ze rustig in de koelkast zetten, zonder bang te hoeven zijn voor geurtjes. Op de verpakking staat een 'ten-minste-houd- baar-tot'-dalum aangegeven. ZORGVULDIG SCHOONMAKEN Hoewel de mosselen zorgvul- dig zijn uitgezocht, is het toch belangrijk om ze thuis goed na te kijken. Borstel ze daarom schoon onder koud, stromend water. Eventuele draden, de zogenaamde Regelmatig wordt gecontro- leerd of de mosselen 'aan de maat' zijn. baard, kunt u eraf trekken. Mosselen die in de schelp worden verkochl, moeten leven. Gesloten schelpen zijn (meestal) in orde. Kapotte schelpen kunt u meteen weggooien. Is de schelp ge- opend, dan checkt u'm door 66 AllerHande Mosselen

Allerhande | 1996 | | pagina 70